Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı

Kırşehir'in yeni ismini gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sosyal medyada Kırşehir'in yeni ismi gündem oldu. 

MTZ isimli firmaya ait bir araştırmaya göre, Türkiye'nin 81 ilinin isimleri yapay zeka tarafından yeniden yazıldı.
Kırşehir’in yeni ismini ise Kiriyakos olarak değiştirdi. Kırşehir'in yeni ismi Kiriyakos'u gören vatandaşlar sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak düşüncelerini bildirdiler.
Yapay zekâ Yozgat’ın ismini Boğazlıyan olarak değiştirdi. Yapay zeka; Sivas’ı Şehriye, Tokat’ın ismini Kalevana, Kayseri’nin yeni ismini ise Marşeş olarak belirledi. Kırıkkale’nin ismini Ayvalı, Kırşehir’in yeni ismini ise Kiriyakos olarak değiştirdi. İstanbul, yapay zeka tarafından "İstarmoni" olarak yeniden adlandırılırken, Ankara geleneksel bir isim olan "Atatürk" ile anıldı.
ANKARA'NIN ADI 'ATATÜRK' OLDU
Yapay zekanın yeniden isimlendirdiği Türkiye haritasında en dikkat çeken il başkent Ankara olurken Ankara’nın yeni ismi 'Atatürk' olarak değiştirildi. Yapay Zeka tarafından yapılan belirlemeler ile birlikte Malatya'nın ismi Kayısı, Konya'nın ismi ise Türkistan olarak değişti. Türkiye'nin en kalabalık nüfusuna sahip ili İstanbul ise İstarmoni ismi ile dikkat çekti. Eskişehir'in yeni ismi Modern olurken Sivas ise Şehriye olarak belirlendi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)