Nakkaş Ailesi'nin acı kaybı Nakkaş Ailesi'nin acı kaybı

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük sıkıntı yaşanan ve hiçbir doktorun kalmadığı Göğüs Hastalıkları bölümüne Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeynep Tilbe Sayman Guvanjov atandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun olan ve uzmanlığını Ankara Sanatoryum Hastanesi’nden yapan Dr. Zeynep Tilbe Sayman Guvanjov Kırşehir’e gelerek görevine başladı.

Bilindiği üzere son 3 ay içerisinde Kırşehir’deki tek hastane olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan 4 göğüs hastalıkları uzmanından 3'ü ayrılmış; Kasım ayında bir uzman istifa edip üniversiteye geçmiş, icap tutmayı reddeden profesör afiliye hastanede sözleşme imzalamamış, son olarak bir doktor da istifa edip özele geçmek suretiyle ayrılmıştı.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde viral salgın döneminde tek 1 tane mecburi hizmet için burada olan doktor kalmıştı ki o da senelik izne ayrılmış ve dolayısıyla hastanede göğüs Hastalıkları uzmanı kalmamıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne göğüs hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Dr. Zeynep Tilbe Sayman Guvanjov’un yanına en az 3 uzman doktorun atanmaması halinde göğüs hastalıkları bölümünde sorunların çözümlenemeyeceği bildirildi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)