Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Hemşehrilerimizin yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi dışarıya olan bağımlılıkların azaltılması noktasında büyük önem taşıyor”

Kırşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya sonucu 26 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, fideleri 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanında verilecek.

Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’nda kurduğu Atık Toplama Noktasına belge karşılığında teslim edilen kampanya sona erirken; Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Hemşehrilerimizin yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunmaları, dışarıya olan bağımlılıkların azaltılması noktasında büyük önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda da olduğu gibi, yapmış olduğu kampanya ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında da fide dağıtımı gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi, bu yıl da sosyal sorumluluk projesi dahilinde fideleri yerli üretici ile buluşturacak.

Büyükelçilerin eşleri Kırşehir'in tarihi yerlerini gezdi Büyükelçilerin eşleri Kırşehir'in tarihi yerlerini gezdi

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak ‘Ata tohumu geçmişimizin zenginliğidir’ diyerek başlatmış olduğumuz ve daha önceki yıllarda devam ettiğimiz fide dağıtımına bu yıl da devam ediyoruz.

“Fide hediyelerimizle yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Bu yıl hazırladığımız kampanya kapsamında “Atık olarak düşündüğümüz bazı şeyler çöp değildir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık yaratmayı da hedefledik. 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, verdiğimiz belge karşılığında, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanımızda fidelerini hediye edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)