Başkan Ekicioğlu: “Ülkemizin gıda sorununun çözümünde üretimin tabana yayılmasından yanayız ve “önce üretim” diyoruz!”

 GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASINA KATILANLAR FİDELERİNİ ALIYOR…

 Geri dönüşüm malzemesi getiren hemşehrilerimizin fideleri Çarşamba gününden itibaren Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde verilmeye başlandı…

Kırşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya sonucu 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, fideleri 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanında veriliyor.

Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’nda kurduğu Atık Toplama Noktasına belge karşılığında teslim edilen kampanyanın sona ermesinin ardından 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü yerli üreticiler fidelerini almaya başladı.

                Kırşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda da olduğu gibi, yapmış olduğu kampanya ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında da fide dağıtımı gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi, bu yıl da sosyal sorumluluk projesi dahilinde fideleri yerli üretici ile buluşturmaya başladı. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğumuz ve daha önceki yıllarda devam ettiğimiz fide dağıtımına bu yıl da devam ediyoruz.

Fide hediyelerimizle yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl hazırladığımız kampanya kapsamında “Atık olarak düşündüğümüz bazı şeyler çöp değildir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık yaratmayı da hedefledik. 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, verdiğimiz belge karşılığında, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanımızda fidelerini hediye ediyoruz. Kampanyamıza destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

“Basınımız gerçekçi bir çözüm bulmalı” “Basınımız gerçekçi bir çözüm bulmalı”

Fide dağıtımı yarın sona erecek.(HABER MERKEZİ)

Editör: Cemre Bayram