Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık:

 

 “Genel Başkanımız İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecini başlatacağız…”

Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık, 6’lı Masa olarak tabir edilen Millet İttifakı’ndan İYİ Parti lideri Meral Akşener’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak bozulmasını değerlendirdi.

“Millet İttifakının Türkiye enkazı 14 dakika sürdü” diyen Başkan Gülay Baltalık, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığını önümüzdeki günlerde başlatacaklarını da belirterek, şunları ifade etti:

“6'lı Masanın yaklaşık 1 yıldır milleti oyalamasının perde arkasını hep birlikte gördük.

Türkiye'nin ihtiyacı olan her şeyi nokta atışı öngörülerimizle vatandaşa söylüyorduk fakat bir yanda Millet bir yanda Cumhur diyerek sürekli öngörülerimizi görmemezlikten gelenler şimdi millet için çalıştığımızın ve gerçekçi olduğumuzu da farkına vardı.

“Genel Başkanımız Muharrem İnce, Millet İttifakının yaşadığı süreç ve Türkiye gerçeklerini sanıyorum son bir yıldır her platformda anlatıyordu. 10 Aralık 2022 tarihinde Millet İttifakının yaşadığı durumu halkın gözü önüne sermişti o zamanlarda bizlere gülenler şimdi gerçeği gördü. İşte bu durum milletin aklıyla alay etmektir. Yaşanan durum ve gelinen nokta halkın gündeminden uzak kalmanın ekranlara yansımasıdır.

“Türkiye ekonomik krizden geçiyorken halk perişan durumdayken 10 ilde asrın felaketi deprem meydana gelmişken Millet İttifakının aday tartışmasını siyasi ahlaksızlık olarak görüyoruz. Biz yine Türkiye'de yaşayan Kürdün, Türk'ün, Lazın, Çerkezin, Zaza'nın,  Alevinin,  Sünni’nin toplumun her kesiminin hakkını arayacak ve daima doğru olanı anlatacağız. Ve gerçeğimizi akılla, ahlakla adaletle anlatmaya da devam edeceğiz. Onlar adayımız şu bu söylemlerini devam ettire dursunlar, biz Memleket Partisi olarak süreç başladıktan sonra halkın desteğiyle kimsenin adamı olmayan yalnızca kendini halka adayan Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylık sürecini başlatacağız. Bunun için de 100.000 imza şartı var zamanından önce de bu imzalar teslim edilecek Türkiye Cumhuriyetine hayırlı uğurlu olsun.”  (HABER MERKEZİ)