Bölgesel Amatör Ligi 6. Grup’ta 21. Hafta maçları oynandı…

Gençlikspor’da işler yolunda gitmiyor!..

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi, 6.Grup’ta mücadeleye 21.haftada oynanan 6 karşılaşmayla devam edildi. Temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor haftayı puansız kapatırken, Polatlı Belediyespor, Alaplı Belediyespor, Gölbaşı Belediyespor, Kaynaşlı Belediyespor ve Ankara TKİ haftayı 3’er puanla kayıpsız geçti.

Karadeniz Ereğli Belediyespor’un maç yapmadan 3-0 hükmen galibiyetle tamamlayıp 3 puanla kapattığı 21.haftada oynanan 6 karşılaşmada fileler 16 kez ağlarla buluşurken, bu 6 karşılaşmanın 3’ünü ev sahibi, 2’sini deplasman takımı kazanırken, 1 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

Ligde kalma mücadelesi veren temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor, kendi sahasında şampiyonluk hesapları yapan lider Polatlı Belediyespor’la karşılaştı. Mavi-beyazlı ekibimiz hiçbir varlık gösteremediği maçtan 4-1’lik skorla mağlup ayrılarak galibiyet hasretine devam edip alt sıralardan uzaklaşma fırsatını bu haftada değerlendiremedi. Bu sonucun ardından Polatlı Belediyespor, Eskişehirspor’un yenildiği haftada puanını 51 yaparak liderliğini sürdürürken, Gençlikspor ise puansız kapattığı 21.hafta sonunda 7 puanda kalarak son sıraya geriledi.

Haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen maçında lider Polatlı Belediyespor’un ensesinde yer alan Eskişehirspor, grubun güçlü ekiplerinden Alaplı Belediyespor’la karşı karşıya geldi. Zonguldak temsilcisi karşılaşmadan 3 puanı 4-0’lık net bir skorla elde ederek puanını 44 yapıp 3.sıradaki yerini korudu. Şampiyonluk yolunda hayati önem taşıyan 3 puanı deplasmanda kaybeden Eskişehirspor ise ligdeki 4’ünc yenilgisini alarak 45 puanda kalıp 2.sırada yer aldı ve lider Polatlı Belediyespor’la olan puan farkını da 6’ya çıkarak işini zorlaştırdı.

Ligde iddiası kalmayan ve orta sıralarda mücadele eden Başkent temsilcisi Ankara TKİ, deplasmanda Sincan Belediyespor’la karşılaştı. Başkent’in kırmızı-siyahlı ekibi maçtan 1-0’lık skorla galip ayrıldı ve puanını 41 yaparak 4.sıraya yükseldi. Sincan Belediyespor ise bu sonucun ardından ligdeki 6.yenilgisini alarak 29 puanda kalarak 21.haftayı 29 puanla 10.sırada tamamladı.

Zonguldak temsilcisi Karadeniz Ereğli Belediyespor, maç yapmadan 3-0 hükmen galip geldiği 21.haftanın ardından puanını 41 yaparak haftayı 5.basamakta bitirdi.

İki Düzce takımını karşı karşıya getiren maçta Kaynaşlı Belediyespor sahasında Çilimli Belediyespor’la karşılaştı. Maçtan 1-0’lık skorla galip ayrılan Kaynaşlı Belediyespor, ligdeki galibiyet sayısını 11 yaparken puanını da 36 yapıp haftayı 8.sırada tamamladı. Çilimli Belediyespor ise bu yenilginin ardından 38 puanda kalarak haftayı 6.sırada bitirdi.

Başkent temsilcisi Gölbaşı Belediyespor sahasında konuk ettiği Geredespor’un 2-1’le geçerek puanını 30 yaparak 9.sıraya yükseldi. Ligdeki 7.yenilgisini Gölbaşı karşısında alan Bolu ekibi Geredespor ise bu sonucun ardından 21.haftayı 38 puanla 7.sırada tamamladı.

Temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor’u yakından ilgilendiren maçta iki Eskişehir takımı karşı karşıya geldi. Eskişehir Yunus Emrespor ile Eskişehir Demirspor arasında oynanan maçtan galip çıkan olmadı ve mücadele karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. Bu sonucun ardından Gençlikspor, 7 puanla son sıraya gerilerken, Eskişehir Demirspor 11 puanla 11’inci, Eskişehir Yunus Emrespor ise 8 puanla 12.sırada bitirdi.

TFF, Bölgesel Amatör Ligi 6.Grup’ta mücadeleye 22.haftada oynanacak olan 6 karşılaşmayla devam edilecek. Eskişehir Yunus Emrespor’un maç yapmadan 3-0 hükmen galibiyetle kapatacağı 22.hafta maçları 7 Nisan Pazar günü oynanacak.

Temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor, Ligin 22.haftasında deplasmanda Bolu ekibi Geredespor’la karşı karşıya gelecek.

Bilardo salonları tıklım tıklım… Bilardo salonları tıklım tıklım…

22.HAFTANIN MAÇLARI: Geredespor-Kırşehir Gençlikspor, Ankara TKİ-Kaynaşlı Belediyespor, Çilimli Belediyespor-Gölbaşı Belediyespor, Polatlı Belediyespor-Alaplı Belediyespor, Eskişehir Demirspor-Sincan Belediyespor, Eskişehirspor-Karadeniz Ereğli Belediyespor.

Kozlu Belediyespor’un ligden çekilmesi üzerine, Ligin 22.Haftasında Eskişehir Yunus Emrespor haftayı maç yapmadan 3-0 hükmen galibiyetle kapatacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)