SPOR Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Koşabiliyorken Koş Projesi’ 81 ilde olduğu gibi Kırşehir’de de yoğun katılımla devam ediyor.

Takımlarını yalnız bırakmadılar Takımlarını yalnız bırakmadılar

Proje kapsamında 7’den 77’ye her yaştan insana ücretsiz olarak spor yapma imkanı sağlanmaya devam ediliyor. Mucur Spor Salonunda Uzman Antrenörler vasıtasıyla 7’den 77’ ye koşabiliyorken koş tüm vatandaşların sağlıklı bir şekilde spor yapmasını sağlamak, ülkemizde spor kültürünü yaygınlaştırmak, toplum sağlığını korumak ve geliştirmeye katkı sağlamak amacıyla Mucur’daki faaliyetlerine devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Koşabiliyorsan Koş’ projesi Kırşehir’in Mucur ilçesinde devam ediyor. Mucur İlçe Müdürü Emre Aslan, "Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılında ülke genelinde başlatılan 'Koşabiliyorken Koş' projesini ilimizde olduğu gibi ilçemizde de uygulamaya devam ediyoruz. Amacımız spor yapan insanlarımızın antrenörlerimiz eşliğinde daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak" dedi.

Proje ile çocuklar, sağlıklı yaşam için Mucur Spor Salonunda haftanın belirli günleri antrenörler eşliğinde spor yapıyor. Katılım sağlamak isteyen vatandaşları Mucur Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü veya Mucur Spor Salonu’na başvurabilirler.

PROJENİN AMACI

Spor Genel Müdürlüğü tarafından halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi kapsamında, deneyimli Antrenörlerimiz eşliğinde Türkiye'nin tüm illerinde farklı projelerle etkinlikler yapıyoruz.

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi 2018 yılında Türkiye'nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün örnek çalışmalarıyla 7'den 77'ye halkımıza spor yapma imkanı veren projenin yeni dönem çalışmaları 81 ilde eş zamanlı olarak devam ediyor.

Spor Genel Müdürlüğü 'Koşabiliyorken Koş' projesi ile İl ve ilçelerde belirlenen koordinatörler sorumluluğunda bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin yanı sıra, yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait açık ve kapalı alanlar kullanılarak, her yaş kategorisinden vatandaşlarımıza ücretsiz spor yapma imkanı sağlanıyor.

Proje kapsamında engelli vatandaşlarımız özgürce spor yapabilmenin yanı sıra tüm katılımcılar, spor yapabilmek için kendilerine sağlanan her türlü imkandan ücretsiz faydalanacaklar. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerini kapsayan proje 3 ayrı uygulamadan oluşurken, Proje, spor alanlarında bilinçli spor yapmak, boş zaman aktivitesi olarak farklı spor branşlarında eğitim verilmesi ve sağlık taraması bölümlerinden oluşuyor. (HABER: SALİH HANÇER)