Kırşehir 1’inci Amatör küme Futbol Ligi’nin 8’inci haftasının kapanış maçında şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerden olan Gençlikspor, Bağbaşı tesislerinde karşılaştığı Yedigülspor’u 7-0’lık farklı bir skorla mağlup ederek iddiasını sürdürdü.

Ligin ilk yarısında topladığı 14 puanla 4’üncü sırada bitiren ve sezonun 2’nci yarısında yaptığı transferlerle şampiyonluk hedefleyen Gençlikspor, sezonun 2’nci yarısına galibiyetle başladı. Kırmızı-lacivertli ekip Yedigülspor’a gol olup yağdığı maçı 7-0 kazanarak puanını 17 yapıp 3’üncü sıraya yükseldi.

Pazar günü Bağbaşı Sentetik sahasında oynanan maça oldukça etkili başlayan Gençlikspor, 18’inci dakikada Eyüp’ün golüyle 1-0 öne geçti.

Bu golle Gençlikspor soyunma odasına 1-0’lık skorla girdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında ataklarını sıklaştıran Gençlikspor, 49 ve 55’inci dakikalarda Mustafa Polat’ın golüyle skoru 3-0 yaparken, 58’inci dakikada Mutlu ile farklı 4’e çıkardı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline alan Gençlikspor, 64 ve 69’uncu dakikalarda Ömer’in golleriyle skoru 6-0 yaptı. Karşılaşmanın son sön sözünü ise 88’inci dakikada savunmadan ileri çıkan Veli Satı söyledi.

Mücadelede başka gol olmadı ve Gençlikspor, çok rahat bir oyun sergilediği maçta Yedigülspor’u 7-0 mağlup ederek puanını 17 yapıp 3’üncü sıraya yükseldi. (HABER: SALİH HANÇER)