Ligde zirve mücadelesi veren Gençlikspor, Öz40Spor’la berabere kalarak şampiyonluk şansını kaybetti

Gençlikspor, yara aldı: 1-1

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Osman Barış Solmaz**

Kitap okuma etkinliği devam ediyor Kitap okuma etkinliği devam ediyor

ÖZ40SPOR KULÜBÜ (U12): Kerem Demir**, Emirhan Güzel**, Erdem Altuntop**, İlke Ektiner**, Emir Aras Akbaş**, Kayra Ataman**, Hükmet Efe Köysüren**, Himmet Efe Çavuş**, Güney Fırat Şahin**, Ömer Koçak**, Mesut Şimşek**, Göktürk Adalı**, Furkan Akbulut**, Erdem Altuntop**

ANTRENÖR: Yakup Özköroğlu, Gürkan Alkan

GENÇLİKSPOR (U12): Ahmet Yonca**, Hayati Tutsun**, Kerim Şen**, Uhut Enes**, Muhammed Sefa Özdemir**, Hasan Kılıç**, Süleyman Hafız Polat**, Yusuf Talha**, Ege Şerbetçioğlu**, Umut Ali Vuruş**, Musa Doruk Özlek**, Oğuzhan Pehlivan**, Kerem Şimşek**, Kürşat Ramazan**, Turan Kaan Sarı**

ANTRENÖR: Murat Uyumsal

GOLLER: Dk.29 Aras Akbaş (Öz40Spor Kulübü), Dk.36 Hayati Tutsun (Gençlikspor)

U12 GENÇLER Ligi’nde lider Kırşehirspor’u adım adım takip eden Gençlikspor, Ligin 11.haftasının açılış maçında Öz40Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve kıran kırana geçen maç karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona ererken, bu sonucun ardından Gençlikspor şampiyonluk şansını son 3 hafta kala yitirmiş oldu.

Cumartesi günü 2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Osman Barış Solmaz’ın yönettiği maçta her iki ekip ilk yarıda istedikleri pozisyonları golle sonuçlandıramayınca mücadele 0-0’lık eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın 2.yarısına etkili başlayan Öz40Spor Kulübü 29.dakikada Aras Akbaş’ın golüyle 1-0 öne geçti. Bu gole Gençlikspor’dan Hayati Tutsun 36.dakikada cevap vererek skoru 1-1 yaptı.

İlerleyen dakikalarda başka gol olmadı ve Gençlikspor, zirveyi yakından ilgilendiren maçta Öz40Spor İle 1-1 berabere kalarak ağır bir yara aldı.

Bu sonucun ardından lider Kırşehirspor ile son 3 hafta kala puan farkının 10’a çıkmasının ardından şampiyonluk şansını kaybetti.

Gençlikspor, U12 Gençler Ligi’nde kalan 3 maçında Ömer Halis Demir Spor Kulübü, Mucurgücüspor ve Minik Kramponlar ile karşılaşacak.

Muhabir: Fahrettin Toker