Amatör Küme Futbol Ligi’nde sondan

bir önceki haftanın maçları oynandı…

Gençlikspor şampiyon gibi!

8 TAKIMIN çift devreli ligi usulüne göre mücadele edildiği Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 13’üncü hafta maçları Cumartesi ve Pazar günü oynanan 4 karşılaşmanın sonunda tamamladı.

Zirve mücadelesinin nefeslerinin kesildiği Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde lider Gençlikspor ile Yeşil Kamanspor haftayı 3’er puanla kapatarak şampiyonluğu son haftaya bıraktılar. Son hafta Gençlikspor avantajını elinde bulunduruyor.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nin 13’üncü haftasında oynanan 4 karşılaşmada 19 gol filelerle buluştu.

Ligin 13’üncü haftasının açılış maçında şampiyonluk şansını geçtiğimiz hafta kaybeden Kaman Cevizspor ile zirvenin uzağında kalan Çiçekdağı Belediyespor karşı karşıya geldi. Kaman İlçe Stadyumunda ilk yarısı ev sahibi ekip Kaman Cevizspor’un üstünlüğü ile sona eren maçı Çiçekdağı Belediyespor 2’nci yarıda bulduğu goller sonucunda karşılaşmadan 3-1’lik skorla galip ayrılarak puanını 18 yapıp 5’inci sırada ki yerini korudu. Ligdeki 5’inci yenilgisini alan Kaman Cevizspor ise 24 puanda kalıp haftayı 4’üncü sırada tamamladı.

Ligde hiçbir iddiası kalmayan Yedigülspor ile son sırada yer alan Atakspor karşılaştı. Maçı 6-2’lik skorla Yedigülspor kazandı ve ligdeki 3’üncü galibiyetini alarak 13’üncü haftayı 9 puanla 7’nci sırada bitirdi. Atakspor ise son sırada yer aldı.

Amatör Küme Futbol Ligi’nde Pazar günü şampiyonluğu yakından ilgilendiren maçlar oynandı. Zirvede yer alan Yeşil Kamanspordeplasmanda karşılaştığı ve oldukça zorlandığı maçta Yabanlıspor’u son dakika golüyle 2-1 mağlup ederek şampiyonluk şansını son maça bıraktı. Yeşil Kamanspor bu sonucun ardından puanını 31 yapıp son haftayı 2’nci sırada girdi. Yabanlıspor ise ligdeki 4’üncü yenilgisini alıp haftayı 25 puanla 3’üncü sırada tamamladı.

Haftalardır zirvede yer alan ve son haftalarda ise liderliğini kimseye bırakmayan Gençlikspor, 13’üncü haftanın kapanış maçında güçlü rakibi 40 Şehirgücüspor ile karşı karşıya geldi. Oldukça zor geçmesi beklenen maçı Gençlikspor her iki yarıda attığı 2’şer gollerle karşılaşmadan 4-0’lık net bir skorla galip ayrıldı ve puanını 32 yapıp son haftaya lider olarak girdi.

40 Şehirgücüspor ise ligdeki 8’inci yenilgisini alıp 15 puanda kalarak 13’üncü haftayı 6’ncı sırada tamamladı.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 2022-2023 Futbol sezonu Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla bitiyor.

Ligde şampiyonluk hattında yer alan lider GençliksporBağbaşı tesislerinde Kaman Cevizspor’la karşılaşırken, Yeşil Kamanspor ise evinde Atakspor’u konuk edecek. Haftanın diğer maçlarında ise Çiçekdağı Belediyespor-Yabanlıspor, Yedigülspor-40 Şehirgücüspor maçları oynanacak.

Gençlikspor, Pazar günü sahasında Kaman Cevizspor’u yendiği takdirde Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi şampiyonu olup yeni sezonda ilimizi Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil etme hakkı elde edecek.Gençlikspor puan kaybeder, Yeşil Kamanspor evinde Atakspor’u yenerse Yeşil Kamanspor şampiyon olup BAL’a yükselecek.

14’ÜNCÜ HAFTANIN MAÇLARI

15 Nisan Cumartesi / 12.00 (Yeşil Kamanspor-Atakspor)

15 Nisan Cumartesi / 14.00 (Yedigülspor-40 Şehirgücüspor)

16 Nisan Pazar / 12.00 (Gençlikspor-Kaman Cevizspor)

16 Nisan Pazar / 14.00 (Çiçekdağı Belediyespor-Yabanlıspor)

Minikler, farklı kazandı: 9-0 Minikler, farklı kazandı: 9-0

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)