Şampiyonluk yarışında en ciddi rakibi Yabanlıspor’u Eyüp Karakuş’un golüyle deviren Gençlikspor, yolun sonundaki ışığı ligin bitimine 3 hafta kala gördü.

Gençlikspor, liderlik koltuğuna oturdu!..

KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 11’inci haftada oynanan birbirinden zorlu 4 karşılaşmayla devam edildi. Ligin 4’üncü haftasında zirve mücadelesi veren takımların maçlarına sahne olurken, Gençlikspor ve Yeşil Kamanspor haftayı 3 puanla kapatırken, Çiçekdağı ve 40 Şehirgücüspor ise ligde teselli galibiyeti aldı.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde 11’inci hafta Cumartesi ve Pazar günü oynanan 4 karşılaşmanın ardından tamamladı. Ligde oynanan 4 karşılaşmada fileler 20 kez ağlarla buluştu.

Ligin 11’inci haftasının açılış maçında zirve hedefinin uzağında yer alan 40 Şehirgücüspor ile AtaksporBağbaşı Çim sahasında karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk dakikalarından itibaren üstünlüğünü eline ağan 40 Şehirgücüspor, karşılaşmadan 8-2 gibi farklı skorla galip ayrılarak bu sezon ki 4’üncü galibiyetini hanesine yazdırarak puanını 12 yapıp 11’inci haftayı 6’ncı sırada tamamladı. Ligde henüz puanı dahi bulunmayan Atakspor ise 11’inci haftayı son sırada bitirdi.

2’nci yarıda yaptığı transferlerle adından söz ettiren ve galibiyet serilerine geçtiğimiz hafta Gençlikspor karşısında son veren Çiçekdağı Belediyespor, sahasında Yedigülspor’u konuk etti. Maçı 6-1’lik skorla kazanan Çiçekdağı Belediyespor, ligdeki 5’inci galibiyetini alarak puanını 15’e çıkararak 5’inci sıradaki yerini korudu. Yedigilspor ise 6-1’lik yenilgi sonrası 6 puanda kalıp 11’inci haftada 7’nci sırada yer aldı.

Ligde Pazar günü zirvede yer alan 4 takım birbirleriyle karşı karşıya geldi. Pazar günü oynanan günün ilk maçında Yeşil Kamanspor ile Kaman Cevizspor karşı karşıya geldi. Olayların olduğu kırmızı kartların havda uçuştuğu maçta Yeşil Kamanspor, 2’nci yarıda Kaman Cevizspor’u 2-0’lık skorla mağlup etmeyi başardı ve puanını 25 yapıp 2’nci sıraya yükseldi.

Liderlik koltuğunda bulunan Cevizspor ise Yeşil Kamanspor yenilgisi sonrasında 3 ligdeki 3’üncü yenilgisini alıp 24 puanda kalıp 3’üncü sıraya geriledi.

Haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen bir diğer maçında ise Yabanlıspor ile Gençlikspor 11’inci haftanın kapanış maçında karşı karşıya geldi.

Gençlikspor, 2’nci yarıda bulduğu golle karşılaşmadan 1-0’lık skorla galip ayrılarak ligdeki 8’inci galibiyetini alıp puanını 26 yapıp liderliğe yükseldi. Yabanlıspor ise bu sonucun ardından Ligdeki 3’üncü mağlubiyetini alarak 11’inci hafta sonunda 22 puanda kaldı ve 4’üncü sıraya kadar geriledi.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 12’nci haftada oynanacak olan birbirinden zorlu 4 karşılaşmayla devam edilecek.

Ligin 12’nci haftasının açılış maçında Cumartesi günü Yeşil Kamanspor kendi sahasında Çiçekdağı Belediyespor’u konuk edecek.

12’nci haftada Pazar günü 3 karşılaşma oynanacak. Sonucu en çok merakla beklenen maçında 40 Şehirgücüspor ile Kaman Cevizspor, haftanın diğer maçlarında ise lider Gençlikspor-Atakspor, Yedigülspor-Yabanlıspor karşı karşıya gelecek.(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)