TFF hakem akademisi, 5 ilde aday hakem kursları gerçekleştirdi TFF hakem akademisi, 5 ilde aday hakem kursları gerçekleştirdi

BAL’da hafta sonu oynanan 6 maçla 18. hafta maçları tamamladı…

Gençlikspor, averajla 11.sıraya yükseldi

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi, 6.Grup’ta mücadeleye Pazar günü 18.haftada oynanan 6 karşılaşmayla devam edildi. Alt sıralarda kümede kalma mücadelesi veren temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor, haftayı puansız kapatırken, 18.hafta sonunda Ankara TKİ, Karadeniz Ereğli Belediyespor, Askişehirspor, Alaplı Belediyespor, Geredespor, Polatlı Belediyespor ve Hükmen olaraktan da Çilimli Belediyespor haftayı kayıpsız geçti.

Ligin 18.hafta maçları Pazar günü oynanan 6 karşılaşmayla sona erdi. Çilimli Belediyespor’un maç yapmadan 3-0 hükmen kazanıp 3 puanı aldığı 18.haftada oynanan 6 maçta 31 gol filelerle buluştu. Bu 6 maçın 5’ini ev sahibi, 1’ini ise deplasman takımı kazandı.

Ligde alt sıralarda yer alan ve haftalardır galibiyete hasret olan Gençlikspor, 18.haftasında sahasında konuk ettiği maçta Karadeniz Ereğli Belediyespor’a 2-1’lik skorla yenilerek sezonun 15.yenilgisini alarak rakiplerinin de kaybettiği haftanın ardından averajla 11.sıraya yükseldi. Karadeniz Ereğli Belediyespor ise 34 puanla haftayı 6.sırada tamamladı.

Şampiyonluk mücadelesi veren Eskişehirspor, kendi sahasında konuk ettiği Kaynaşlı Belediyespor’u 2-1’le geçerek puanını 42 yaparak averajla liderliğini korurken, bu yenilginin ardından Kaynaşlı Belediyespor ise 30 puanda kalıp 18.haftayı 8.basamakta tamamladı.

Eskişehirspor’u haftalardır adım adım takip eden Başkent temsilcisi Polatlı Belediyespor kendi sahasında Sincan Belediyespor’u 3-1’le geçerek galibiyet sayısını 13 yapıp, puanını da 42’ye çıkararak haftayı 2.sırada bitirdi. Sincan ise 26 puanla haftayı 9.sırada tamamladı.

Ligin güçlü ekiplerinden olan Alaplı Belediyespor sahasında Gölbaşı Belediyespor’u 3-1’le geçerek puanını 37 yapıp haftayı 3.sırada, maç oynamadan haftayı hükmen 3-0 galibiyetle kapatan Çilimli Belediyespor ise 35 puanla 4.sırada tamamladı.

Ligin orta sıralarında yer alan Bolu ekibi Geredespor, kendi sahasında temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor’un kümede kalma yarışı içinde yer aldığı rakibi Eskişehir Yunus Emrespor’u 4-1 mağlup ederek puanını 35 yapıp 5.sırada yer alırken, Yunus Emrespor ise 7 puanda kalarak haftayı 12.sırada bitirdi.

Haftanın son karşılaşmasında ise ligde iddiası kalmayan Ankara TKİ ile alt sıralarda yer alan Eskişehir Demirspor karşılaştı. Maçı 12-0 gibi çok farklı bir skorla kazanan Başkent temsilcisi 32 puanla haftayı 7.sırada tamamladı. 7 puanda kalan Eskişehir Demirspor ise son sırada yer aldı.

TFF Bölgesel Amatör Ligi, 6.Grup’ta mücadeleye Pazar günü 19.haftada oynanacak olan 6 karşılaşmayla devam edilecek.

Temsilcimiz Kırşehir Gençlikspor, Ligin 19.haftasında Pazar günü Kaman İlçe Stadyumu’nda Alaplı Belediyespor’la karşı karşıya gelecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER