SALON: Ahi Evran Üniversitesi (Kırşehir)

HAKEMLER: Oğulcan Bozkurt**, Mustafa Kemal Yılmaz**

KIRŞEHİR İHTİSAS B: Eymen Akdağ**, Mustafa Yalçın**, Çınar Özdemir**, Yağız Kıvanç Özcan**, Ramazan Türkyılmaz**, Tuğşat Güneş**, Yunus Emre Göztok**

ANTRENÖR: Nevzat Burak Baloğlu

YÖNETİCİ: Yusuf Uludağ

GENÇLİKSPOR: Emir Batu Demirkalp**, Erdem Eraslan**, Diyar Can**, Selahattin Ekici**, Deniz Bozoğlu**, Can Hoktan Ertaş**, Şener Uras**, Buğra Kaan**, Efe Şahin**, Erdoğan Tod**, Ahmet Vural**

İLK YARI SONUCU: 23-12 (Gençlikspor)

MAÇ SONUCU: 31-14 (Gençlikspor)

U10 Minikler Basketbol şampiyonasında 3’üncülük 4’üncülük maçında Gençlikspor ile Kırşehir İhtisas Basketbol B karşı karşıya geldi. Maçı 31-14 kazanan Gençlikspor İl 3’üncüsü olmayı başardı.

Çarşamba günü Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda oynanan ve Oğulcan Bozkurt, Mustafa Kemal Yılmaz hakem triyosunun birlikte yönettiği maça etkili bir oyunla başlayan ve rakip potada daha etkili bir görüntü çizen Gençlikspor, etkili bir oyun sergilediği maçın ilk yarısını da 23-12 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında da etkili oyununa devam eden Gençlikspor maçı da 31-14 kazanarak il 3’üncüsü oldu.

Maçın ardından karşılaşmalara ev sahipliği yapan Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda ödül töreni gerçekleştirildi.

Karşılaşma sonunda 4’üncü olan Kırşehir İhtisas B’ye madalya ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörlerinden Fatih Çakır verirken, İl 3’üncüsü olan Gençlikspor’a madalya ve kupasını Kırşehir Basketbol İl Temsilcisi Kaan Eroğlu verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, idareciler, antrenörler ve sporcular günün anısına Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda toplu olarak hatıra fotoğrafı çekindiler.

UEFA Playmakers programına katılmak isteyen kulüpler için başvuru süreci başladı UEFA Playmakers programına katılmak isteyen kulüpler için başvuru süreci başladı

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü