Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e geldi. İlk ziyaretini AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı'na gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Yerlikaya, burada hemşehrilerine peş peşe müjdeler verdi. 
31 Mart mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala Kırşehir'e bakan ve bakan yardımcıları gelmeye devam ediyor. 

Mucur Belediyesi'nin bilançosu belli oldu Mucur Belediyesi'nin bilançosu belli oldu

Çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, AK Parti İl Başkanlığı Binası'nı ziyaret ederek burada il/ilçe teşkilatıyla bir araya geldi ve ardından esnafları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

“KIRŞEHİR’E E-SPOR MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Kırşehir'e e-spor merkezi yapımı sözü veren Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, "Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Kırşehir'imizde yapmak istediğimiz ve yapacağımız katkılarımız elbet olacak. Arkadaşımız dedi ki Kırşehir'imizin nüfusu genç. E spor merkezi yok. E spor merkezi, e-spor merkezimizin hazırlığını yapıyoruz. Tabii gençlerimiz isterse biz de yapmakta boynumuzun borcu. En kısa zamanda da inşallah federasyon başkanımız buraya getirip bir spor merkezi yapma hazırlıklarına da başlayacağız inşallah. Sizlere müjdelerimiz olsun. Tabii uzun yıllar Kırşehir'imizde spor eski kalmış, yarım kalmış. Bunu telafi edilmesi içinde öncelikle bir spor salonu yapalım. Gençlere bir yaşam alanı oluşturalım. Spor salonunda gençlerimizin büyük şampiyonların yetişmesine, büyük sporcuların yetişmesine katkı sağlayacak alan oluşturalım” dedi.

"KIRŞEHİR'i SPORUN MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ" 
Kırşehir’i sporun merkezi haline getireceklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Yerlikaya, “Yine bugün birkaç günden beri zaten Ankara'da da yapmış olduğumuz hazırlıklar, çalışmalar neticesinde diyoruz ki biz buraya güzel bir spor salonu yapalım yaşanabilir antrenman yapılabilir. Farklı farklı branşlarda bir araya geldiği bir salonumuzu yapalım. Tabii Kırşehir'imizde kabul ederse Şimdi Kırşehir Kaman ilçemize gençlik kampı yapalım. Yani merkezimize isterken ilçelerimizi de genişletmek istiyoruz. Tabii bunun yanında futbol sahaları yapalım. Futbol sahası yapalım. Çocuklarımızı toprak alanlardan alalım, kurtaralım diyoruz. Çiçekdağı'na bir sentetik futbol sahas yapalım. Bazı okullarımızın bahçesinde hala spor alanları olmayan ilköğretimlerimiz özellikle spor salonu olmayan yerlerimiz var. Spor yaptırılamayan okullarımız var. Ama alanımız var. Biz de diyoruz ki bunlardan 16 adet okulumuza da kimisine tenis kortu yapalım. Kimisine antrenman sahası yapalım. Ve Kırşehir'imizi de sporun merkezi haline getirelim diye arzu ediyoruz. Tabii Kırşehir'imiz de bu manada bize omuz verirse. Işte tabii bunların toplamında 1 milyarlık 1 milyarın üzerinde geçebilen bir yatırım olacak bunlar. 2024 yılı içinde de bu projelerin temellerinin atılması sözünü veriyoruz.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hangi sözü verdi de gerçekleştirmedi? Ne hayaller vardı, onlar hayal kurdular ama gerçekleştirmek de gerçekten cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a nasip oldu. Onlar yalan söylüyorlar. Biz yolumuzdan asla caymıyoruz. Şimdi burada 31 Mart günü Osman başkanımızla bir süreç başlayacak Allah izin verirse inşallah. Kırşehir'imiz bu 5 yıllık bu karanlıktan yeniden aydınlığa, yeniden aklanan bir döneme geçeceğini hepimizin umudu var. Osman başkanına biz bunu yapacağız ki buradan görüyorum ki hem il başkanımıza, milletvekillerimize, hem adaylarımız hep birlikte omuz omuza mücadele içinde. Ne için, milletimiz için" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)