Kırşehirli gençlerin ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’nde gençler, hafta sonları boş zamanlarını bilgisayar derslerinde ‘F klavye’ ve bilgisayar programları öğrenerek değerlendiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Kırşehir Gençlik Merkezi’nde açılan atölyelerde gönüllü gençlere kişisel gelişimleri için farklı alanlarda hizmet veriliyor.

Kırşehirli gençlerin ikinci evi haline gelen Kırşehir Gençlik Merkezi’ nde gençler, çok amaçlı atölyelerde hafta sonları boş zamanlarını bilgisayar derslerinde uzman eğitmenler öncülüğünde ‘F klavye’ ve bilgisayar programları öğrenerek geçiriyor.

Kırşehir Gençlik Merkezi atölyelerinde gençler; ingilizce, bilgisayar, bağlama, gitar, keman, ney, yöresel halk oyunları, ebru ve tezhip sanatları, resim, basketbol, futbol, voleybol gibi sportif ve kültürel etkinliklerle hafta sonları boş zamanlarını dolu dolu geçirme fırsatı buluyor.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Gençlik Merkezi’nde belli bir müfredat kapsamında gençlere inovasyon, dil eğitimleri, dini ilimler, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyeleri başlığı altında eğitim veriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, başarılı gençler için Vizyon Kampları düzenliyor Gençlik ve Spor Bakanlığı, başarılı gençler için Vizyon Kampları düzenliyor

Akademik kapsamda oluşturulan bu temalar, alanında uzman eğitmenler tarafından organize ediliyor. Kırşehirli gençlerin buluşma noktası haline gelen gençlik merkezinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında gerçekleşen çalışmalarla yeni bir dönem başlıyor. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema belirlendi.

Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Muhabir: Fahrettin Toker