KIRŞEHİR Ahi Evran Üniversitesi'nde yer alan Genç Ofis, gençlik kamplarının tanıtımı ve başvuruları ile gençlere kapılarını aralıyor.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde yer alan Genç Ofis, gençlik kamplarının tanıtımı ve başvuruları ile gençlere kapılarını aralıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na (GSB) bağlı Kırşehir Gençlik Merkezleri, gençlerin yeni dostluklar kurabileceği, unutulmaz anılar biriktirebileceği kamplar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Genç Ofis’te yapılan tanıtımlarda, kampların gençlere sunduğu fırsatlar detaylı olarak anlatılıyor. Doğa ile iç içe vakit geçirme, çeşitli sosyal aktiviteler, spor etkinlikleri ve kişisel gelişim programları ile dolu dolu geçecek olan bu kamplar, gençlerin hem eğlenmelerini hem de kendilerini geliştirmelerini hedefliyor.

Gençlik kampları, katılımcılara yeni arkadaşlıklar kurma ve farklı kültürlerle tanışma imkânı sunarken, aynı zamanda takım çalışması, liderlik ve problem çözme gibi becerilerini de geliştirmelerine yardımcı oluyor. Genç Ofis yetkilileri, kampların gençlerin hayatında önemli bir yere sahip olacağını ve onlara unutulmaz anılar kazandıracağını belirtiyor.

GEL DE KISKANMA! GEL DE KISKANMA!

Başvuru süreci ise oldukça basit. Gençler, GSB'nin resmi web sitesi olan ghgm.gsb.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuruların son tarihi ise 7 Haziran 2024 olarak belirlenmiş durumda. Genç Ofis, başvuru süreci boyunca gençlere gerekli tüm desteği sağlıyor ve merak edilen soruları yanıtlıyor.

YEŞİL (DOĞA) KAMP: KIRŞEHİR AHİ EVRAN GENÇLİK KAMPI

Kapasitesi 264 kişilik kamp bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden ve 78 odadan oluşuyor. Kampta etkinlik olarak ; El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, Okçuluk gibi faaliyetler yapılıyor. Kampta gençlerin kişisel gelişimi için; zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, Sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, Etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Gençlerden, kişisel giysileri (şapka, kazak, mont, eşofman, gözlük, şort, havlu, terlik v.b.) ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmesi isteniyor. Gece ve gündüz ısı farklılığı çok olacağından (gündüz sıcak-gece serin) ikilim koşuluna ve yağmura uygun kıyafetlerin getirilmesi öneriliyor. Doğa yürüyüşleri ve diğer aktiviteler için küçük sırt çantası, el feneri getirilmesi talep ediliyor. Kampta gece-gündüz sıcaklık farkı yüksek oluyor. Ortalama sıcaklıklar; gündüz: 20-25 gece: 5-10 derece.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde bulunan Hirfanlı Barajındaki 'Ahi Evran Gençlik Kampı' alanında 2017 yılı Gençlik Kampları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile 'Gençlik Kampları' etkinliği düzenlenecek. Kamp boyunca, gençlere yönelik olarak paintball, okçuluk, halk oyunları, tiyatro gibi aktiviteler yapılarak kamp döneminin çok daha keyifli geçirilmesi sağlanacak.

Muhabir: Fahrettin Toker