KIRŞEHİR Gençlik Spor İl Müdürlüğü, gençlerin heyecanla beklediği bir duyuru yaptı!

Yeni dostluklar kurmak ve unutulmaz anılar biriktirmek için Gençlik Kampları başvurularının resmen başladığını duyurdu.

Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafında duyurusu yapılan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen bu kamplar, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla birbirinden güzel etkinliklerle dolu. Doğa sporları, kültürel etkinlikler, liderlik eğitimleri ve daha fazlası gençlerin katılımını bekliyor. Gençlik Kampları, gençlerin kişisel ve sosyal becerilerini geliştirirken eğlenceli ve öğretici bir ortam sunuyor.

Başvurular için son tarih 7 Haziran olarak belirlendi. Kırşehirli gençlerin bu tarihe kadar başvurusunu yapmış olması gerekiyor.

Gençlik Kampları'na katılarak unutulmaz bir yaz deneyimi yaşamak isteyen Kırşehirli gençler, başvurularını yapmaya başladı bile.  Haydi, sizde başvuruları kaçırmayın ve yeni maceralara adım atın!

Başvuru ve detaylı bilgi için http://ghgm.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Geleceğin voleybolcuları burada yetişiyor Geleceğin voleybolcuları burada yetişiyor

YEŞİL (DOĞA) KAMP: KIRŞEHİR AHİ EVRAN GENÇLİK KAMPI

Kapasitesi 264 kişilik kamp bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden ve 78 odadan oluşuyor. Kampta etkinlik olarak ; El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, Okçuluk gibi faaliyetler yapılıyor. Kampta gençlerin kişisel gelişimi için; zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, Sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, Etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Gençlerden, kişisel giysileri (şapka, kazak, mont, eşofman, gözlük, şort, havlu, terlik v.b.) ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmesi isteniyor. Gece ve gündüz ısı farklılığı çok olacağından (gündüz sıcak-gece serin) ikilim koşuluna ve yağmura uygun kıyafetlerin getirilmesi öneriliyor. Doğa yürüyüşleri ve diğer aktiviteler için küçük sırt çantası, el feneri getirilmesi talep ediliyor. Kampta gece-gündüz sıcaklık farkı yüksek oluyor. Ortalama sıcaklıklar; gündüz: 20 – 25 gece: 5 – 10 derece.

Kırşehir'in Kaman ilçesinde bulunan Hirfanlı Barajındaki 'Ahi Evran Gençlik Kampı' alanında 2017 yılı Gençlik Kampları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile 'Gençlik Kampları' etkinliği düzenlenecek. Kamp boyunca, gençlere yönelik olarak paintball, okçuluk, halk oyunları, tiyatro gibi aktiviteler yapılarak kamp döneminin çok daha keyifli geçirilmesi sağlanacak.

(HABER: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü