19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlama Programı Kırşehir'de coşkuyla başladı.

U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak! U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak!

Gençlik Haftası kapsamında Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ve beraberindekiler Cacabey Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenk sunma programına Gençlik ve İl Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin, Cacabey Gençlik Merkezi Müdür Vekili Metin Soyak, gençlik liderleri, antrenörler, gönüllü gençler ve sporcular katıldı.

Gençlik Haftası açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Kırşehir Valiliği'ne geçilerek Vali H.Mete Buhara ziyaret edildi.

Vali H. Mete Buhara, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Bizler için çok değerli olan kıymetli gençlerimizle birlikte yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz. Gençlerimize ziyaretleri vesileyle teşekkür ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kapsayan Gençlik Haftasını kutluyorum." dedi.

Gençlik liderleri ile antrenörlerin de yer aldığı ziyaret, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’in Gençlik Haftası etkinlikleri hakkında Vali Buhara'ya bilgiler vermesi, akabinde Vali Buhara'nın gençlerle sohbet etmesi ile devam etti.

15 Mayıs Çarşamba günü başlayan gençlik haftası kutlama porgramı kapsamında;

16 Mayıs Perşembe günü saat 9.00'da Cemele Köyü'nde Gençlik Haftası Tırmanışı Doğa Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Saat 18.00'de ise Kent Park basketbol sahasında 3x3 basketbol gösterileri sunulacak.

 Haftası’nın üçüncü günü etkinlikleri 17 Mayıs Cuma günü Aşıkpaşa Spor Salonunda saat 17.00'de voleybol müsabakaları, saat 18.00'de Kent Park basketbol sahasında 3x3 basketbol müsabakaları ve saat 19.30'da Gençlik Konseriyle devam edecek.

18 Mayıs Cumartesi günü ise saat 11.00'de Huzurevi ile Sevgi Evleri ziyaret edilecek. Saat 19.30'da yine Kent Park’ta Gençlik Konseri gerçekleştirilecek.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker