Kırşehirspor’un eski kalecisi Kulaksızoğlu’nun büyük acısı Kırşehirspor’un eski kalecisi Kulaksızoğlu’nun büyük acısı

4 TEMMUZ tarihinde açılan Yaz spor Okulları kapsamında Yüzme sporu, ilgi görmeye devam ediyor.

Kırşehir’de açıldığı günden bu yana yoğun bir ilgi gören Yarı Olimpik Yüzme Havuzu her kesime hitap ediyor. Binlerce çocuğun yüzme öğrendiği bu tesiste Uzman hocalar eşliğinde ve sağlıklı bir ortamda eğitim veriliyor.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Tesisleri’nde yaz aylarında gerçekleştirilen yüzme kurslarının devam ettiğini söyledi.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden yüzme kurslarına büyük ilgi var. Yarı Olimpik havuzlarında şu anda binlerce kişi başvurdu.

Kayıtların hala devam ettiği yüzme kurslarında tekrar başlayacak. Tesiste, l binlerce çocuğa yüzme öğretildiğini vurgulayan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, ” Bu sene hizmete açılan yarı olimpik yüzme havuzumuzda düzenli olarak devam eden kurslarımızda, binlerce çocuğumuza uzmanlar eşliğinde yüzme eğitimi veriyoruz. Yüzme kurslarımıza yoğun bir ilgi var. Bu ilgide bizleri oldukça memnun ediyor. Kırşehir gerçekten spora önem veren bir il. Kursa gelen çocuklarımızın aileleri de olimpik tribünlerinde çocukların nasıl bir eğitim aldığını izliyorlar. Yüzme kurslarımıza halkımız çok yoğun ilgi gösteriyor. Çocuklarımıza, en iyi şartlarda yüzme sporunu sevdirmeyi ve bu sporda derece yapabilmelerini hedefliyoruz” dedi.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Yüzme öğrenmek isteyen tüm çocukların Yarı Olimpik yüzme tesislerine giderek kayıt yaptırmaya davet ediyorum, kavurucu sıcaklarda serinlemek için suya girmek isteyen çocuklarımız, gerek yüzme bilmediklerinden, gerekse imkânsızlıklardan dolayı barajlarda ve göllerde her yıl çocuklarımızın ve gençlerimizin yaşadığı boğulma olaylarının önüne geçmek için, çocuklarımızı, sağlıklı ve sağlıklı havuzlarımızda açtığımız kurslarımıza gönderelim. Çocuklarımıza, en iyi şartlarda yüzme sporunu sevdirmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımız mutluysa biz de mutluyuz. Yüzme, diğer spor dallarına göre hem çok daha eğlenceli hem de tehlikesi daha az bir spordur. Vücut kaslarını bir bütün olarak çalıştırdığı için çocukların gelişim dönemlerinde tüm sporlardan daha faydalı olmaktadır. Çocuklar suyla oynamayı sever. Yüzmeyi onlar için çekici kılan da budur. Çocuklarda yüzme öğrenimi eğitmen tarafından alındığında, yüzme sporunun fiziksel etkileri daha doğru ve etkin hissedilmektedir. Çocuklarda 4 yaşından başlanabilen yüzme eğitiminde öncelikle nefes ve suda durma çalışmaları yaptırılırken oyun ağırlıklı bir program izlenir. Bu sayede çocuklar daha temelden nefes kontrolüne ve suda duruşa dair doğru temellerle ilerleyebilmektedir” dedi.

 (HABER: SALİH HANÇER)