TFF, Bölgesel Gelişim Liglerinde yine ertelene oldu. 4.Grup’ta 4 takımla mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un, ligin 9.haftasında sahasında oynayacağı Ispartaspor maçı 6 Ocak 2024 tarihine ertelendi.

Bu çocuklar maç yapsın, profesyonel liglere ayak uydursun diye kurulan Gelişim Ligi’nde kendimizi bir türlü geliştiremiyoruz.

Sebebini aşağındaki bilgilerden okuyunca daha iyi anlayacaksınız!

2 hafta oynuyoruz, 3 hafta tatil oluyor, 3 hafta oynuyoruz, 1 ay tatil oluyor.

Sezon başında sadece 6 takımla 4.Grup oluşturuldu. 4.Grup 4 devreli oldu. Bizler dedik hadi 4 devreli olunca 20 maç ediyor dedik sustuk!

4 devreli yapılacağına çevredeki illeri teşvik ederek güzel bir gelişim ligi yapılamazmıydı da 4 devreli lig yapıp birde uzak deplasmanlar yapılıyor.

Bide üstüne ligde mücadele eden Tarsus İdmanyurdu dilekçe vererek ligden çekildiğini duyurdu.

Buyurun buradan yakın, kaldı mı 5 takım!

Böyle Gelişim Ligleri, böyle bir statü olmaz!

Ne kadar çalışırsan çalış bu çocuklar hafta sonu kıran kırana maçlara çıkmadığı sürece hiç biri kendilerini futbol dünyasının içine dahil ederek gelişim gösteremez…

Bu sene Kırşehirspor’umuz, Liglerde 1 yaş küçük oyuncu topluluğu ile mücadele ediyor. Neden 1 yaş küçük, çünkü bu sene maç yapsınlar seneye yarışmacı olalım diye.

Gelinen noktada yapılan maç sayısı çok az!…

Her şeyi çok iyi bilen Federasyon’umuzun bu konuda Gelişim Liglerine daha fazla önem vermeleri ve Anadolu takımlarının bu liglerde mücadele etmeleri için destek vermeleri gerekiyor.

4 devreliyi kabul ettik, ligden takım çekildi sustuk buraya kadar tamamda 2 hafta müsabaka oynuyoruz tatil oluyor. 3 hafta üst üste maç yapıyoruz ara tatili giriyor.

Kısaca bu sene gelişim liglerinden hiçbir şey anlamadık.

Bu hafta oynamamız gereken Ispartaspor maçı taaaaa 6 Ocak’a ertelendi…

Peki bu çocuklar ve hocalarımız ne yapacak?

Ne yapacakları belli…. “Antrenman, Antrenman, Antrenman…”

Peki antrenmanla bu çocuklar kendilerini ne kadar geliştirebilirler ki, maç tecrübeleri olmadan!

TFF'nin yeni başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu oldu TFF'nin yeni başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu oldu

Bu şekil devam edemez. Acil çözüm üretilmesi lazım. Üretemiyorsanız gelişim Liglerini iptal edin, herkes kendi çalsın kendi söylesin. Ülke futboluna yabancı oyuncuları transfer edelim. Milli takımımız da Almanya’da oynayan Türk kökenli oyunculara mahkûm kalsın!

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)

Editör: Fahrettin Toker