KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan spor okullarında geleceğin sporcuları yetiştiriliyor.

Okulların tatil olması ile birlikte açılan yaz spor okullarının sonun gelinirken, okullar açıldıktan sonra da sporcuların yetiştirilmesi için antrenmanlara devam edilecek.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, atletizm, basketbol, jimnastik, futbol, hentbol, güreş, tekvando, voleybol ve yüzme branşlarında 4-15 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik temel spor eğitimi kursları açıldı.

Kırşehirspor’a forma  sponsoru oldular… Kırşehirspor’a forma sponsoru oldular…

Yaz Spor Okullarında yetenekli oldukları tespit edilen sporcular faaliyetlerine devam etmek üzere kış dönemi spor okullarına da katılmak isteyenlere yönelik kurslar açılıyor.

Spor okullarına devam edenlerin, aynı zamanda Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele veren

Gençlikspor futbol ve 1.Ligi’nde yer alan hentbol takımının altyapılarına yönlendirildikleri kaydedildi.

Özellikle atletizm ve tekvando branşlarındaki kurslara katılanların okul ve kulüplerde yurt çapında dereceler yaptıkları bildirildi.

 “KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTARMAK İÇİN SPORA YÖNLENDİRİYORUZ”

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durması için onları spora yönlendiriyoruz. Biz bunları yaparken aileleri de özellikle getirmeye çalışıyoruz. Biz çocuklarımızın kötü alışkanlıklara kapılarak emniyet ile tanışmasını değil, sporla tanışarak daha sağlıklı bir yaşam ve zinde kalmalarını arzu ediyoruz. Bunun için de elimizden geldiği kadar bütün branşlarda faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Ağırlıklı olarak bizim voleybol, basketbol, hentbol, futbol, jimnastik, tekvando, güreş, yüzme, atletizm var. Tekvandoda, jimnastikte başarılıyız. Faaliyetlerimiz çok fazla, öğrenci sayımız çok fazla. Futbolda hem Gençlikspor’un altyapısını çalıştırıyoruz hem kendi kulübümüz Gençlikspor adına lisansladığımız çocuklarımızla bütün branşlarımızda okul sporlarında ve bölgesel spor faaliyetlerine katılıyoruz” dedi.

“BİNE YAKIN ÖĞRENCİMİZ BÜTÜN BRANŞLARDA DEVAM EDİYOR”

Çocuklara sadece spora yönelik eğitim vermediklerini, eğitim öğretimde de başarılı olabilmelerine yönelik rehberlik çalışmaları da yaptıklarını aktaran Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Yaz döneminde bin 500’e yakın kaydımız oluyor, fakat bunlar devamlı gelmiyorlar. Ama bine yakın öğrencimiz de bütün branşlarda faaliyetlerimiz devam ediyor. Kışın bu sayımız biraz daha düşüyor. 500-600 civarlarına düşüyor. Genelde Kırşehir Gençlik Spor Kulübü üzerinden faaliyetlerimizi daha çok yapıyoruz. Çocukların sadece sporla değil eğitimleriyle de ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bizlere yardımcı olan Milli Eğitim'de çalışan öğretmen arkadaşlarımız var. Gençlik merkezi oluşturduk. Bizim kendi gençlik merkezimiz haricinde spor kulübünün gençlik merkezi var. Yaptığımız bir proje çerçevesinde orada da çocuklarımıza kurslar veriyoruz, eğitimlerini yaptırıyoruz. Bu sene de bu noktada bayağı bir başarı elde ettik. Türkiye derecelerine giren, ilk yüze giren sporcu öğrencilerimiz var. Değişik illerde, değişik başarılar sağladılar’’ diye konuştu. (HABER: SALİH HANÇER)