KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yaz spor okulları programları 32 branşta devam ederken, basketbol kursu yoğun ilgi gördü.

Öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli bir biçimde geçirmeleri, spor ile iç içe ve sağlıklı bir gelişim göstermeleri amacı ile düzenlenen yaz spor kurslarında basketbol branşı çalışmaları devam ediyor. Spor salonunda düzenlenen kurslarda 5 yaşından 15 yaşına kadar sporcular kendi yaş grupları içerisinde profesyonel eğitmenler eşliğinde kişisel yeteneklerini disiplinli bir çalışma ile perçinleyerek hem öğreniyor, hem de eğleniyor.

Yaz Spor Okulu etkinlikleri ile ayrıca öğrencilerin yaz boyunca kendilerini farklı spor dallarında geliştirebilmeleri, sosyalleşerek yaşıtları ile kaynaşmaları ve geleceğin profesyonel sporcuları olmaları için güzel bir başlangıç yapmaları hedefleniyor.

Basketbol okuluyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Fatih Çörten ve Orçin Artuk, “Geleceğin gençlerini buradan çıkarmak istiyoruz. Bu yüzden spor okullarımız faaliyet geçti. Amacımız kadromuzda yer alan tüm oyuncularımızın Kırşehirli olmaları. Kırşehirli gençlerin üstüne daha fazla duruyoruz. Kırşehirli gençlerin Basketbola olan sevgilerini artırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyor. Kırşehir’de gerçekten geniş bir sporcu yapısı ve potansiyeli var. Biz de bu cevherleri değerlendirip takımıza ve Türk sporuna kazandırmak istiyoruz” dedi.

SULTANLARIMIZ, 1.LİGE SIKI HAZIRLANIYOR SULTANLARIMIZ, 1.LİGE SIKI HAZIRLANIYOR

Basketbol Antrenörü Fatih Çörten ve Orçin Artuk, “Alt yapı çalışmalarımıza yeniden başladık. Spor yapmak isteyen 7-14 yaş arası herkese kapımız açık. Şu anda her grupta 10-12 kişiyle çalışıyoruz. Daha yeni başladık ama yetenekli çocukların olduğunu gözlemledik. İçlerinde gerçekten yetenekli sporcular var. Bu sporcuları tespit ederek geleceğin takımını oluşturmak için çabalayacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin takımımıza çok büyük destek oluyor. Biz de onu mahcup etmemek için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Hedefimiz Kırşehir’e Basketbol takımı kazandırmak ve Kırşehir’i Basketbol’da marka yapmak. Kırşehir’de basketbol için büyük adımlar atmak. Kırşehir sporcu kenti ama bu dönemde insanlar ister istemez evlerine çekildi. Biz insanlara nefes aldırmak ve buradaki basketbol seviyesini arttırmak için çok çalışıyoruz. Şehrimizde basketbol potansiyelini daha da yukarıya çıkartacağız. Türkiye’de ses getiren bir altyapı organizasyonu kurmak istiyoruz. Buradaki amacımız altyapılarımıza kendi havuzumuzdan oyuncu yetiştirebilmek. Tüm Kırşehir halkını buraya bekliyoruz. Akıllarına takılan sorular olursa bize ulaşıp istediklerini sorabilirler” ifadelenini kullandı

Çörten ve Artuk, “Basketbol okullarımızı gayet hijyenik bir ortamda başladı. Talep, beklediğimizin üstünde oluştu. İlk haftalar itibariyle 30 kişinin üstüne çıktık. Antrenman gruplarımız gayet yeterli sayıda. Bizim için önemli olan sağlık. Topların hepsi sterilize bir şekilde çocuklara veriliyor. Herkes kendi topuyla antrenman yapıyor. Çocuklarımız dışarıdan gelirken dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriliyor. Salon, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tertemiz yapılıyor. Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını buraya gönderebilir” diyerek sözlerini noktaladı.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)