KULÜP ve Milli takım bazında bir çok sporcu gönderen antrenör Fatih Çörten ve Orçin Artuk, bunun devamını sağlamak amacıyla çalışmalara tam gaz devam ediyor. Yine tek bir amaç var oda bu gençlere basketbolun temel kurallarını öğreterek onları bu spor dalına çekmek…

Bu işin şakası kalmadı, kazanmak zorundayız! Bu işin şakası kalmadı, kazanmak zorundayız!

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okulları boyunca devam eden Basketbol çalışmaları, yeni yılda da hız kesmeden aynı tempoda devam ediyor.

Kırşehir’de minik öğrenciler basketbol öğreniyor. Kız ve erkeklerden oluşan basketbolcu minikler kendisi de bir basketbolcu olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten ve Orçin Artuk tarafından çalıştırılıyor.

Aşıkpaşa spor salonunda yeni başlayan ve haftanın her günü yapılan çalışmada minikler top sürme ve topu potaya atabilme çalışması yapıyorlar.

Antrenör Fatih Çörten ve Orçin Artuk geçtiğimiz yıllara oranla bu sene öğrenci sayılarının arttığı ve basketbol olan büyük ilginin kendilerini mutlu ettiği söyledi.

Bu durum karşısında da minikle çalışmalardan oldukça memnun. Büyüdüklerinde büyük takımlarda basketbol oynamak istediklerini söylediler.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü basketbol antrenörü Fatih Çörten ve Orçin Artuk, “Kendine güvenen genç basketbol yeteneklerini salonumuza bekliyoruz, yapacağımız değerlendirme ile başarılı olan sporcularımızı Gençlikspor adı altında Basketbol bünyesine kazandıracağız" diye konuştu.

Basketbola ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Antrenör Örten ve Artuk, “Basketbolda birinci dönem kayıtları bitti. İkinci dönem kayıtları ise yeni yıl itibariyle başladı. Kırşehirli öğrencilerimiz gerçekten basketbol sporuna büyük ilgi gösteriyor. En çok tercih edilen branșlardan biri basketbol diyebiliriz. Ailelerde genellikle bu sporlara yönlendiriyor çocuklarını. Basketbol derslerimiz Aşıkpaşa spor salonunda yapılıyor. Çocukları spora teşvik etmek için oyunlarla başlıyoruz çalışmalara. Hem eğleniyorlar hem sporu seviyorlar hem de öğrenerek güzel vakit geçiriyorlar. Basketbola başlayan çocukların bu branşla ilgili bilgiye sahip olması gerekmiyor. Biz burada sıfırdan öğretiyoruz. Basketbola 6-7 yaș grubundakiler başlayabilirler ama daha küçük yaș grupları için uygun değil. Basketbol kursumuzda basketbolun temelini öğrettiğimiz gibi, genç kardeşlerimizi de en azından 2 saatliğine de olsa internet bağımlılığından uzak tutmak istiyoruz. İnşallah bu gençlerimizi ileride a takım seviyisinde ki sporcularla birlikte görürüz” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)