Başkan Selahattin Ekicioğlu’ndan “10 Kasım” Mesajı:

 

2 sanık hakim karşısında 2 sanık hakim karşısında

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 84. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ebediyete intikalinin 84. Yıldönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anan Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Kurtuluş Savaşı'nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi Başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin yıldönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum. Büyük Önderimiz Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor, ülkemizde ve Dünyada özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlara ilham vermeye devam ediyor.

“Atatürk'ün, harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor.

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin kendisidir. Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 84. Yıldönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." (HABER MERKEZİ)