Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından eğitimci-yazar Emin Salman, daha önce yayınladığı kitaplarına bir yenisini daha ekledi.

“Ruhumun Yaraları” adlı deneme kitabı Liman Yayınları tarafından hazırlandı. 2007 yılında öğretmenlikten emekliye ayrıldıktan sonra kitap yayınlarına ağırlık veren Emin Salman, 2006 yılında “Uzaktan Gelen Ses”, 2007 yılında “Yaşam İncelince”, 2010 yılında “Sessiz Bir Veda”, 2014 yılında “Soğuk Bir Güz Günü”, 2020 yılında “Cele”, 2022 yılında “Meçhul Kadın, Meçhul Adam” ve “Baharın Çığlığı” kitaplarını yayınladı.

Emin Salman, son yayınladığı 8’nci kitabı “Ruhumun Yaraları” kapağında, “Sözcükler yalan söylemez. Siz yalanları yazmadıkça… Sözcüklerin, berrak yalın, alımlı, kibar, naif bir özelliği vardır, siz onları zihninizle, dilinizle kirletmedikçe… Dilinizdeki her sözcük damla damla akar okyanusun derinliğine, maviliğine karışırken kirlerinden arınır, canlanır, yeniden doğar, döner size sabırla… Edebiyat o maviliği, duruluğu ruhunuzun derinliklerine taşır, damarlarınızda dolaştırır. Öyle anlar var ki ayrılığın ebediyetinin saklı olduğunu sanırsınız. Edebiyat o derinliklerine dalar, gizemi kendi üslubuyla ve dikkatli bir dedektifin özeni ile gözlerinizin önüne serer. Olayların örgüsünü kurarken, geçmiş onun en değerli hazinesidir. Oradan beslenir. Oradan biz kapmak istedikçe sözcükleriyle, diliyle sürükler götürür. Acıları, hüsnüyle kederleri coşkuları, yaratıcılıkları, efsaneleri, gizemleri yeniden yaşatır kendi penceresinden…” ifadelerini kullandı.

Kayseri Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı Kayseri Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı

Son kitabı “Ruhumun Yaraları”nı gazetemiz imtiyaz sahibi Salih Güner’e takdim eden Emin Salman 9’ncu kitabının hazırlıklarına başladığını sözlerine ekledi. (HABER: CEMRE BAYRAM)