Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in İmtiyaz Sahibi Salih Güner, gazetemiz ortaklarından ve Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ve Sayfa Editörü İlknur Öncü, yaklaşık 6 ay önce Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Soner Aygün’ü ziyaret etti.

1982 Yozgat doğumlu olan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün 1999 yılında giriş yaptığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. 2003-2004 yılları arasında Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamlamasından sonra 2005 yılında Ankara Adli Yargı Hakim-Savcı Adayı olarak mesleğe başladı.

Başsavcı Aygün'ün, sırasıyla Tekirdağ, Nazimiye (Tunceli), Demre (Antalya) Cumhuriyet Savcılığı ve Karacabey (Bursa) Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulundu.

Kırşehir’de yayınlanan gazetelerin güç birliğine giderek 2’ye düşmesinin yerinde bir karar olduğuna dikkat çeken Başsavcı Aygün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in sahiplerine ve çalışanlarına başarılar diledi.

Son olarak Kars Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütürken geçtiğimiz Haziran ayında Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Soner Aygün, Kırşehir’in huzurlu illerden biri olduğuna dikkat çekerken, Kırşehir’de yapımı devam eden kampüs cezaevinin Adalet Bakanlığı’nca bazı bölümlerinin 1 Ocak’tan itibaren açılacağını ifade etti.

MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye "hastane sınıfı" kuracak MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye "hastane sınıfı" kuracak

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” sahipleri ve çalışanları Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün’e çalışmalarında başarılar dilediler. (HABER: BEYHAN BALLI)