İstinaf’ta Neşet Ertaş’ın ailesini haklı buldu

 

"Garip Bülbül Neşet Ertaş" yayınlanmayacak

Tartıştığı kadını maket bıçağıyla öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi Tartıştığı kadını maket bıçağıyla öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

 

“Bozkırın Tezenesi” merhum Neşet Ertaş'ın hayatını konu alan “Garip Bülbül Neşet Ertaş" filminin mahkeme tarafından yasaklanması kararına itiraz ederek İstinaf’a götüren yapımcı firmaya oradan da red kararı çıktı.

Bilindiği üzere, Erol Parlak'ın kitabının Neşet Ertaş'ın isteği dışında yazıldığı gerekçesiyle Ertaş'ın ailesi mahkemeye başvurmuş ve filmin çekilmemesi talebinde bulunmuş, ancak mahkeme ilk olarak bu talebi reddetmişti. Bunun üzerine kararı İstinaf’a götüren aile sonuç almış ve Neşet Ertaş'ın hikâyesini anlatan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” filminin belirlenen tarih olan 23 Aralık'ta vizyona girmemesine, var olan fragmanlarının da kaldırılmasına hükmetmişti.

Bu kararın ardından bu kez de ilmin yapımcısı olan Mustafa Uslu, bu kararı İstinaf’a taşımıştı. Ancak Uslu’nun bu talebi İstinaftan da oy birliğiyle reddedildi.

Yapımcı firmanın önünde tek yol kaldı o da kararı Yargıtay’a taşımak. Mustafa Uzlu kararı Yargıtay’a taşır ve Yargıtay tarafından da red kararı verilirse “Garip Bülbül Filmi”nin yayınlamaması tamamen kesinleşecek. (HABER: NURTEN CEYLAN)

Editör: İlknur öncü