Mavi-beyazlılar, heyecanı ve temposu yüksek karşılaşmadan 6 golle galip ayrılarak futsalda şampiyon olmayı başardı…

Futsalın en büyüğü Abdulkadir Özcan oldu

SALON: Kındam Spor Salonu

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı**, Mustafa Sarısakal**

SAYI HAKEMİ: Beytullah Karaca**

ABDULKADİR ÖZCAN İMAM HATİP: Ahmet Burak Başarmak**, Ahmet Tahir Babacan**, Berathan Koçak**, Esad Zekeriya Çiftçi**, Süleyman Ağırman**, Tunahan İnce**, Yusuf Berat Çangır**, Yusuf Ensar Erel**, Muhammed Furkan Torun**, Kenan Karaduman**, Eren Koçak**, Ahmet Faruk Sönmez**

BEDEN EĞİTİMİĞİ ÖĞRETMENİ: Mahmut Sami Çapkur

MUCUR ŞEHİT RAMAZAN KARACA AND. LİSESİ: Serhat Göktaş**, Yasin Tolga Güney**, Kadir Tekeç**, Ömer Faruk Yılmaz**, Hanifi Genç**, Halil Cebeci**, Dursun Arda Altıparmak**, Mehmet Can Turan**, Yunus Emre Yılmaz**, Yusuf Metin**, Ömer Er**, Polat Demir**,

BEDEN EĞİTİMİĞİ ÖĞRETMENİ: Şener Ersoy, Mizra Tufan

İLK YARI SONUCU: 4-1 (Abdulkadir Özcan)

TFF Heyeti, Kahramanmaraş  ve Adıyaman'da depremzede vatandaşlarla bir araya geldi TFF Heyeti, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da depremzede vatandaşlarla bir araya geldi

MAÇ SONUCU: : 6-2 (Abdulkadir Özcan)

GOLLER: Ahmet Başarmak (2), Berathan Koçak (2), Ensar Erel, Süleyman Ağırman (Abdulkadir Özcan), Polat Demir (2) (Şehit Ramazan Karaca)

10 OKULUN katılımıyla 2 grup halinde oynanmaya başlanılan Liselerarası genç erkekler Futsal (Salon Futbolu) İl birinciliğinde şampiyon belli oldu. Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, güçlü rakibi karşısında sahadan 6-2’lik oldukça farklı bir skorla galip gelerek şampiyon olmayı başardı.

Liselerarası futsalda en büyük Abdulkadir Özcan İmam Hatip oldu.

Final maçında muhteşem taraftarının desteğini arkasına alan mavi-beyazlılar, 1-0 geriye düştüğü maçı 6-2’lik skorla galip tamamlayarak Kırşehir şampiyonu olarak ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı elde etti.

Kındam Spor salonuna gelen sporseverler muhteşem bir maça tanıklık etti. Finale çıkmayı sonuna kadar hak eden iki ekip Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi ile Mucur Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi karşıya geldi.

Murat Yağlı, Mustafa Sarısakal ve Beytullah Karaca Hakem triyosunun birlikte yönettiği maça Mucur Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi oldukça etkili başlarken, Polat Demir’in kaydettiği golle zorlu karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İlk dakikalarda yediği golün şokunu üzerinden çabuk atan ve rakip kalede daha fazla görülen taraf olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, Ahmet Başarmak’ın golüyle skoru 1-1 yaptı.

Beraberlik golün ardından taraftar desteğini de arkasına alan mavi-beyazlılar, kaptanı Merathan ile skoru 2-1, Ensar Erel’in golüyle 3-1, Ahmet Başarmak’ın golüyle de karşılaşmanın ilk 15 dakikalık zaman diliminde devreyi 4-1 önde tamamladı.

Mücadelenin 2.yarısına ilk yarıda olduğu gibi etkili başlayan ve golü bulan taraf Mucur Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi oldu. Kaleyi çaprazdan gören noktadan Polat Demir’in serbest vuruştan attığı golle skor 4-2’ye geldi.

Yediği golün ardından, oyunda üstünlüğünü eline alan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, kaptanı Berathan Koçak ile skoru 5-2’ye getirerek farkı yine 3’e çıkardı.

Oyunda üstünlüğünü eline aldığı gibi skorda da üstün taraf olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, mücadelenin son dakikalarında Süleyman Ağırman’ın golüyle de skoru 6-2 yaptı.

Murat Yağlı’nın son düdüğü ile birlikte maçı Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi 6-2 kazanarak şampiyon olmayı başardı.

Arkasına taraftar desteğini alarak maçtan 6 golle galip ayrılarak Şampiyon olup ilimizi Türkiye Liselerarası Futsalda temsil edecek olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Anadolu Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik verdi.

İl 2’ncisi olan Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Kındam Spor Salonu Amiri ve Antrenör Gülseren Kılıç verdi.

Madalya ve kupa töreni sonrasında Liselerarası Futsalda dereceye giren okullar, sporcular, beden eğitim öğretmenleri ve idareciler madalya ve kupa töreni sonrası toplu olarak günün anısına resim çekindiler.

Şampiyon olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Anadolu Lisesi oyuncuları elde ettikleri büyük başarıdan gelen şampiyonluk kupasıyla bol bol resim çekinerek o anları ölümsüzleştirdiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)