2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Liseler arası Genç erkekler, kızlar, Ortaokullar arası küçük erkekler futsal B’de bu sezon geçtiğimiz yıllara oranla büyük bir talep olarak toplamda kız ve erkeklerde 17 okul katıldı.

FUTSALDA İLK OLARAK KÜÇÜKLER START ALIYOR

Ortaokullar arası küçükler erkek futsal B 14 Mayıs Salı günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla start alacak.

A Grubu’nda Aşıkpaşa Ortaokulu, Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ve 24 Aralık İmam Hatip Ortaokulu, B Grubu’nda ise Özel Kırşehir Sınav Ortaokulu, Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Şehit Ramazan Donat Ortaokulu şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele edecek.

Türkiye, iki büyük finale ev sahipliği yapacak Türkiye, iki büyük finale ev sahipliği yapacak

Küçükler Futsal B’de ilk olarak A Grubu takımları mücadele edecek. 14 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Aşıkpaşa Ortaokulu ile 24 Aralık Ortaokulu karşı karşıya gelirken, saat 11.00’da ise Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu ile Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu karşılaşacak.

B Grubu’nda saat 12.00’da Özel Kırşehir Sınav Koleji-Şehit Öğretmen Bayram Tekin Ortaokulu, saat 13.00’da ise Şehit Ramazan Donat Ortaokulu-Cumhuriyet Ortaokulu 3 puan için mücadele edecek.

GENÇ KIZLARDA 4 OKUL VAR

Liselerarası genç kızlar Futsal B’de 4 okul yer alıyor.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatmatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi yer alıyor.

Liselerarası genç kızlar futsal B’de 17 Mayıs Cuma günü saat 12.00’da Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, saat 13.00’da ise Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi ile Fatmatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi turnuvaya galibiyetle başlamak için sahaya çıkacak.

GENÇ ERKEKLERDE DE 4 OKUL VAR

Liselerarası genç erkekler Futsal B’ye 4 okul katıldı.

Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Prof.Dr.İlhan Kılıçözü Fen Lisesi, Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi ve Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi takımlarından oluşuyor.

17 Mayıs Cuma günü start alacak olan Futsal B’de saat 14.00’da Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Prof.Dr.İlhan Kılıçözü Fen Lisesi, saat 15.00’da ise Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi-Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi ile karşı karşıya gelecek.

Futsal B’de oynanacak olan tüm karşılaşmalara Kındam Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)