Yıllardır Kırşehir futbolunda yer alan Kırşehir’in yetiştirmiş olduğu beyefendi futbolculardan olan Fatih Saraç, Almanya’da bir müsabaka sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

En son 1969 Kırşehirspor (Evranspor) kulübümüzde 2014-2015 sezonunda forma giymiş daha sonra Almanya'ya yerleşen ve Almanya'da futbol hayatını sürdüren futbolcumuz Fatih Saraç vefat etmesi spor camiasını derinden üzdü.

Almanya Bölgesel Liginde mücadele eden FC Leutkirch takımında forma giyen Fatih Saraç,  ligde oynanan maçın 20. dakikasında geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etmiştir. Cenazesi Cumartesi günü Kırşehir'de defnedildi.

Saraç, Kırşehir’e ziyaretleri sırasında 1. Amatör Küme Futbol Ligi maçında Spor Muhabiriz Salih Hançer ile birlikte ayaküstü sohbet ederek, Kırşehir’i çok özlediğini dile getirmişti.

“Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak Fatih Saraç kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

FATİH SARAÇ KİMDİR?

27 Eylül 1988 yılında Kırşehir’de dünyaya gelen Fatih Saraç futbola 2003 yılında Fatihspor’da başladı.

Fatihspor’da 8 yıl forma giyen Kırşehirli oyuncusu ardından Mecidiyespor (2 yıl), Yerköy İdmanyurdu (3 yıl) ve Kırşehir’de son olarak 1969 Kırşehirspor’da 2 yıl forma giydi.

(HABER: SALİH HANÇER)

U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak! U12 Ligi’nde 10.hafta maçları oynanacak!

Editör: İlknur öncü