KIRŞEHİR’DE devam eden ve çekişilmeli maçların yaşandığı U12 Gençler Ligi’nde son 3 maçını kazanarak zirvede mücadelesi içinde yer alan 40 Şehirgücüspor’un genç ve gelecek vadeden oyuncusu Buğra Keleş maçlara Kaman İlçesi’nden babasıyla birlikte geliyor.

‘Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar’ sempozyumu gerçekleştirildi ‘Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar’ sempozyumu gerçekleştirildi

Genç oyuncu, U12 Gençler Ligi’nde müsabakalara gelebilmek için gidiş geliş olarak yaklaşık 90 kilometre yol kat ediyor.

Buğra’nın bu futbol sevgisi bizleri gerçekten çok mutlu etti.

Kırşehir’de ikamet edip maçlara gelmeyen, ailesinin izin vermeyip spor müsabakalarında yer alamayan sporcular için büyük örnek teşkil eden Buğra Keleş’in 90 kilometrelik futbol sevgisi bizleri çok gururlandırdı.

Bir hususta Kaman’a değinmek istiyoruz.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden Yeşil Kamanspor ve Kaman Cevizspor alt yapıya önem vermesi ve gençlerin futbol dünyasında söz sahibi olması gerekiyor.

İşte en büyük örnek Buğra Keleş…

Eğer araştırılıp, Kaman’da ki gençleri bir araya toplanır sahip çıkılırsa ne Buğralar, ne Ahmetler, ne Mehmetler yetişir. Artık Kaman takımları hazıra konmayı bir kenara bırakıp öz kaynaklarından kendi evlatlarını yetiştirmeleri gerekiyor.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)