TÜRKİYE Futbol Federasyonu'nun Double Pass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi'nde ilk etap kulüp ziyaretleri tamamlandı. Program çerçevesinde toplam 9 kulüpte ikişer gün süren eğitimler gerçekleştirildi.

Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir akademi modeli oluşturmak amacıyla düzenlenen proje kapsamında 6-7 Şubat tarihlerinde Galatasaray, MKE Ankaragücü ve VavaCars Fatih Karagümrük kulüplerine ziyaretler düzenlendi ve bu kulüplerde eğitimler verildi.

Galatasaray'a giden heyette TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak, antrenör eğitimcisi Sercan Görgülü, Double Pass eğitmenleri Ceri Charles Bowley ve Kevin Nicholson yer aldı. Vavacars Fatih Karagümrük ziyaretini TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen, Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile Double Pass eğitmenleri Hans Vander Elst, Steven Vanharen ve Gabriel C. Pellegrino gerçekleştirdi.

MKE Ankaragücü'ne giden heyette ise 1. Lig Kulüp Akademileri Teknik Sorumlusu Yücel Uyar, antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ile Osman Üstünel ve Double Pass eğitmenleri Hans Vander Elst, Sander Van Praet ile Adam Lee Owen yer aldı. Program çerçevesinde kulüp akademi yönetimi ve futbol felsefesi başlıklı eğitimler verildi. Teorik derslerin yanı sıra saha uygulamaları da gerçekleştirildi. Koordinatörlüğünü TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in üstlendiği Futbol Akademileri Projesi'nde daha önce de Beşiktaş, Fenerbahçe, İstabulspor, Kasımpaşa, Rams Başakşehir ve Siltaş Yapı Pendikspor kulüpleri ziyaret edilmişti.

(HABER MERKEZİ)

Kırşehirspor 3 puanı, 3 golle aldı: 3-1 Kırşehirspor 3 puanı, 3 golle aldı: 3-1