Kırşehirspor U17 Ligi’nden katılacak

 

FUTBOL AKADEMİLERİ PROJESİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

TÜRKİYE Futbol Federasyonu'nun DoublePass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi'nde yaş grubu antrenörleri eğitim serisinin dördüncü modülü, akademi direktörleri eğitim serisinin üçüncü modülü tamamlandı.

TFF'nin Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen organizasyona Süper Lig ve 1. Lig'den toplam 23 kulübün antrenörleri katıldı. Programın ilk iki gününde 6-9 yaş grupları ile 10-12 yaş grupları çalıştırıcıları eğitim alırken, son iki gün 13-15 ve 16-19 yaş grubu antrenörlerine eğitim verildi. Bunun yanında organizasyonda 16 ve 17 Ağustos’ta akademi direktörlerine yönelik eğitimler de gerçekleştirildi. Koordinatörlüğünü TFF FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or'un yaptığı programda eğitmen olarak DoublePass yetkilileri görev aldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in de hazır bulunduğu eğitimlere; TFF Antrenör Eğitimcileri Nur Mustafa Gülen, Fatih Serkan Albayrak, Sercan Görgülü , Serhat Sütlü, İsmail Taviş, Aşkın Çift ve Furkan Köseoğlu, Genç Milli Takım Antrenörü Sabri Sarıoğlu, Kadın Milli Takım Antrenörleri Begüm Üresin, Hilal Başkol, Tuğçe Mercan, Bilge Su Aydın da katıldı. Programda 'Etkili Antrenörlük', 'Maç Esnasında Antrenörlük' ve 'İzlenim Yönetimi', ‘Dönemli Öğrenme’, ‘İleri Seviye Yetenek Geliştirme Sistemi’, A Takıma Geçiş’ gibi konular ele alındı. Futbol Akademileri Projesi ilerleyen aylarda hem yaş grubu antrenörlerine hem de akademi direktörlerine yönelik eğitimler ile sürecek.

Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun Kırşehir, Mersin maçı Kestanlıoğlu’nun

Öte yandan U17 Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılacak olan temsilcimiz Kırşehirspor’da hazırlıklar devam ediyor. Yeşil-beyazlı ekibimiz haftanın 3 günü çalışmalarına devam ediyor.

(HABER: SALİH HANÇER)