Bu yıl yapılacak 36. Ahilik Haftası Kutlamaları, Kırşehir merkez olmak üzere 81 ilimizde 18-24 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında; mesleki hayatında başarı gösteren esnaf ve sanatkârlar ile Ahilik kültürüne hizmet etmiş kişi, kurum ve kuruluşların ödüllendirilmesi "Ahilik Haftası Kutlamaları Ödül Yönergesi” ne göre yapıldı ve Kırşehir’de yıllarını fotoğrafçılığa ve Kırşehir’e veren Stüdyo Aile’nin sahibi Arif Çoban yılın Ahisi seçildi.

Bu yönergeye göre, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı olarak 3’er kişiyi İl Kutlama Komitesine bildirmiş olup, komite her kategoriden 1 kişiyi seçerek Ticaret Bakanlığına bildirdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk: "Esnaf Odaları Birliği olarak İlin Ahisi adaylarını odalarımızın görüşleri çerçevesinde üç kişiyi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı adaylarını da ilimizde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinden istiyoruz. Daha sonra İl Kutlama Komitesinde bulunan üyelerin fikirleri alınarak her kategoriden 1 kişi belirleniyor. Bu yıl yapılan komite toplantısında, İlin Ahisi Fotoğrafçı esnafımız Arif Çoban, İlin Kalfası İç Mekân ve Mobilya Teknolojisi çalışanı Faruk Tutar, İlin Çırağı Oto Elektrik çalışanı Yunus Kaplan olarak tespit edilmiştir. Ahilik Haftasında şed kuşanarak ödüllerini alacak olan esnaf ve sanatkârımızı, kalfa ve çırağımızı tebrik ediyor, mesleki hayatlarında başarılar diliyorum." dedi. (HABER MERKEZİ)

Mucur'da "Bozkırın Sesi" ses yarışmasının finali yapıldı Mucur'da "Bozkırın Sesi" ses yarışmasının finali yapıldı

Editör: Ayhan Ceylan