TRT1 ekranlarında her bölümü ayrı heyecana sahne olan Gönül Dağı dizisine tüm ezberleri bozacak transfer yapıldı. Bir dönem yaptığı açıklamayla sosyal medya gündemine oturan Aydın Battal, Gönül Dağı dizisine katılarak ilk bölümle izleyici karşısına çıktı.

Birbirinden duygusal sahneleriyle yürekleri sıcacık eden Gönül Dağı dizisinde duyanların kendini şaşırmaktan alıkoyamayacağı bir transfer daha yapıldı. Kendine has konuşmalarıyla tüm dikkatleri üzerinde toplayan Aydın Battal, izlenme rekorları kıran Gönül Dağı hanesine ismini yazdırdı.

Muhtarlık seçimini kazanamamasının ardından sosyal medya platformunda yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Aydın Battal, TRT1'in rekortmen projesi Gönül Dağı'ndan gelen teklifi kabul etti.

Kırşehir'deki yerel seçimler sonrası kendisine birçok dizi ve film teklifleri geldiğini belirten Battal, izleyenlerin her Cumartesi akşamı severek seyrettiği Gönül Dağı'nda kameralar karşısına geçerek Cumartesi günki yayınlanan bölümünde sahne aldı.

Yine sosyal medya hesabından seyircilere müjdeli haberi duyuran Aydın Battal, “İşte geldim Gönül Dağı. İlk seti tamamladık bugün'' şeklinde ifadelere yer verdi.

Bunalıma giren vatandaş, yaşamına son verdi Bunalıma giren vatandaş, yaşamına son verdi

11 Mayıs Cumartesi günü yayınlanan Gönül Dağı dizisinde Aydın Battal'ın rol aldığı ilk bölüm yayınlandı. Selami ve Hüseyin ile karşılaşan Aydın, oğlunun düğününü çalmalarını ister, ancak Selami ve Hüseyin yoğun oldukları için düğünü ertelemek isterler. Buna kırılan Aydın ise Hüseyin ve Selami'ye sitem dolu şiir yazar. Aydın şiiri hopörlörden tüm kasabanın duyacağı şekilde okur ve kasaba ayağa kalkar. Hüseyin ve Selami linçten kurtulmak için kaçar ve Aydın'a durumu yanlış anladığını izah etmeye çalışırlar ve kendilerini kasabalıdan kurtarmalarını isterler.

Bilindiği üzere kendisi için 'Acemi Şair' lakabını kullanan Aydın Battal, aslen Kırşehirlidir ve 20 Haziran 1975 tarihinde hayata gözlerini açmıştır.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)