SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

HAKEMLER: Veysel Genç**, Vehbi Doğan**

FATIMATÜZ ZEHRA KIZ İMAM HATİP LİSESİ: Duru Ecrin Ziylan**, Reyyan Sude Çetin**, Elif Naz Kıratlı**, Mina Nur Kılıç**, Döndü Nur Çelik**, Zehra Betül Yerlikaya**, Elif Keleş**, Eylül Özen**, Ahsen Demir**, Melike Çakı**, Elif Sude Maral**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Ebru Orhan

PROF.DR. İLHAN KILIÇÖZÜ FEN LİSESİ: Zeynep Sultan Atalay**, Yağmur Benez**, Reyyan Korkmazyiğitgil**, Rana Kaya**, Cemre Yılmaz**, Yaren Gül Çakır**, Gizem Gülce Arslan**, Elif Nehir Ünal**, Belinay Yılmaz**, Kadime Kübra Akçay**, Elmas Naz Çöl**, Fatma İrem Doğan**

Gençlikspor, 2.yarıda coştu: 3-1 Gençlikspor, 2.yarıda coştu: 3-1

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Cemal Ziylan

SETLER: 29-27, 25-21, 25-20, 15-12 (Fatımatüz Zehra), 25-17, 25-21 (Fen Lisesi)

MAÇ SONUCU: 3-2 (Fatımatüz Zehra)

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, Liselerarası genç kızlar Voleybol B’de B Grubu’nda mücadele eden iki ekip Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi ile Fen Lisesi karşılaştı. Mücadeleyi Taybrek seti sonucunda 3-2’lik skorla kazanan Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi B Grubu’ndan lider olarak çıkmayı başardı.

İlk maçında da 3-2’lik skorla Ahi Evran Anadolu Lisesi’ni geçen Fatımatüz Zehra, 2’nci maçında Fen Lisesi ile Aşıkpaşa Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Veysel Genç ile Vehbi Doğan’ın birlikte yönettiği karşılaşmanın ilk seti başa baş ve çekişmeli bir mücadeleye sahne olurken, 29-27’lik skorla Fatımatüz Zehra ilk seti kazanarak maçta 1-0 öne geçti.

2’nci sette çabuk toparlanan Fen Lisesi, 25-17 kazanıp maçta durumu 1-1’e getirirken, mücadelenin 3’üncü setini de 25-21 kazanan Fen Lisesi 1-0’dan 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın 4’üncü setinde rakibini 25-20 mağlup eden Fatımatüz Zehra skoru 2-2 yaptı ve maçı uzatmalara götürdü.

Uzatmalarda da rakibini 15-12 mağlup eden Fatımatüz Zehra, Ahi Evran Anadolu Lisesi maçında olduğu gibi Fen Lisesi’ni de taybrek seti sonunda 3-2 mağlup etti ve B Grubu’nu lider olarak bitirdi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)