Yeşil-beyazlı temsilcimiz devre arası ilk transferini yaptı…

 

Faruk Öcal Kırşehirspor’da

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve ilk yarıyı topladığı 18 puanla 15’inci sırada tamamlayan temsilcimiz Kırşehirspor, devre arası kampını Antalya’da sürdürürken, ilk transferini de gerçekleştirdi.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz Kastamonuspor’dan Faruk Öcal ile her konuda anlaştı.

Öcal, kendisini yeşil-beyazlı renklere bağlayan imzayı önceki gün Başkan Çağatay Han Torun ve Başkan Yardımcısı Mehmet Işık ile birlikte attı.

            Kırşehirspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Işık, bazı şanssızlıklar nedeniyle ilk yarıyı istedikleri yerde bitiremediklerini, ancak ikinci yarıda gerekli mevkilere gerekli transferleri yaparak hızla çıkış yaparak ligi layık oldukları yerde bitireceklerini söyledi.

            Takımın Antalya’da ikinci yarı hazırlıkları için kampta olduğunu belirten Işık, diğer mevkilere alacakları futbolcularla görüşmelerin devam ettiğini, anlaştıkları futbolcuları da bu kampa katmayı düşündüklerini ifade etti.

Nevşehirspor’da forma giyen kanat oyuncusu Cerem Talha Dincer’le anlaştıklarını belirten Mehmet Işık, “İnşallah bu sezon ilk yarıyı en iyi yerde bitireceğiz. İkinci yarıya da gerekli bölgelere nokta transferler yaparak takımımızı daha da güçlendireceğiz ve üst sıraları zorlayacağız. Ara transfer için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadromuzda görmek istediklerimizle görüşüyoruz. Hatta kulübü olmayanları Kırşehir’e davet edip, takımımızla birlikte gerekirse çalışmalara katılmalarını sağlayacağız” diye konuştu.   

Takımın transferleriyle ilgili çeşitli sosyal medya hesaplarındaki isimlerin gerçekleri yansıtmadığını, kesinleşince bunları tek tek kamuoyuyla paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

FARUK ÖCAL KİMDİR?

40 Şehirügücü, U14’te şampiyon 40 Şehirügücü, U14’te şampiyon

Kırşehirspor’un devre arasındaki ilk transferi Faruk Öcal futbola 2005 yılında Ayyıldızspor’da başladı.

Ayyıldızspor’da 1 sezon geçiren tecrübeli futbolcu ardından 2 yıl boyunca Kastamonu Yolspor, Beşiktaş, Kasımpaşaspor (2 Yıl), Zonguldakspor (2 Yıl), Kilimli Belediyespor, Kastamonuspor (5 Yıl), AtakaşHatayspor, Gümüşhanespor’da forma giydi.

Faruk Öcal’ın TFF kayıtlarına göre Bölgesel Amatör Ligi’nde 48 maçta 1 gol, Bölgesel Gelişim Gençlik U18 Ligi’nde 21 maçta 1 gol, U21 Ligi’nde 28 maçta 2 gol, Türkiye Kupasında 14 maçta 1 gol, TFF 3’üncü Ligi’nde 26 maçta 4 gol, TFF 2’nci Ligi’nde 152 maçta 15 gol atma başarısı gösterdi.

(Haber: Salih HANÇER)