Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi alıyor Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi alıyor

    KIRŞEHİRLİLER, Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı estirirken, İsmail Altunsaray sesiyle sazıyla geceye damgasını vurdu. 
    Kırşehirliler, Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı estirirken, İsmail Altunsaray sesiyle sazıyla geceye damgasını vurdu.Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin 6. gününde Kırşehir rüzgarı esti. 
    Etimesgut Belediyesinin düzenlemiş olduğu Anadolu günleri etkinliğinde Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Kırşehir’in kültürünü tanıtmak için Anadolu Meydanı’ndaki Kırşehir Evi’nde başlayan program, akşam saatlerinde yerini coşkuya bıraktı.Etimesgut Belediyesi ile Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED)’in ortak düzenlediği Kırşehir Gecesi’nde İsmail Altunsaray, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaşı’ın türkülerinden oluşan konseriyle geceye damgasını vurdu. Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Abdallar Topluğu ve Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi Kırşehirlilere ve Etimesgutlulara unutulmaz bir gece yaşattı.On binlerce Kırşehirlinin ilgi gösterdiği geceye siyaset dünyasından ve bürokrasiden de ünlü isimler katıldı. Geceye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KIRSİDER) Başkanı Ali Çetin, Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hayrettin Türe, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi ve Kırşehirli katıldı.Festivalde Kırşehirliler de kültür ve sanatlarını sergilediler. Kırşehir gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Cacabey Gençlik merkezi Halk oyunları topluluğunun gösterisi büyük beğeni toplarken, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Abdallar Topluluğu yöresel oyunlar oynadı, Kırşehir türkülerini seslendirdi. Merhum Neşet Ertaş’ın türküleri başkenti adeta inletti.
    Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel festivalde yaptığı konuşmada “Bir Ahi şehri olan Kırşehir’imizin bugün güzel bir programını izledik. Etimesgut’ta biliyorsunuz Ahi şehridir. Etimesgut’umuzun ilk ismi Ahimesuttur. Dolayısıyla Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’imizde yine Ahiliğin olduğu bir beldede Etimesgut’umuzda bu görevi yapmaktan sizlere hizmet etmekten sizlerin hizmetkarı olmaktan dolayı Mevla’ya ne kadar şükretsem azdır” dedi.
GÖKÇINAR: "KIRŞEHİR KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYORUZ"
    Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Başkanı Hilmi Gökçınar festivalde yaptığı selamlama konuşmasında “Festivalle bir kez daha Kırşehir kültürünü başkentte tanıtma, yaşatma imkanı bulduklarını” söyledi. 60 dernekle faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Gökçınar, Kırşehilirliler olarak bu festivalde bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür etti.Programda ayrıca Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Başkanı Hilmi Gökçınar, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e Ahilik Sancağını takdim etti.
    Kırşehirli Dernekler Federasyonu (KIR-FED) Başkanı Hilmi Gökçınar festival sonrası federasyon yönetimine teşekkür ederek, “Etimesgut Belediyesi ile birlikte organize ettiğimiz Kırşehir gecemizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, Sincan Dernek Başkanımız ve yönetimine ayrıca federasyonumuza bağlı bulunan tüm dernek başkanlarımıza, genel başkan vekilimize, genel sekreterimize, genel başkan yardımcılarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, genel sayman ve yardımcılarına, yüksek istişare kurulu başkanımız ve üyelerine, ayrıca emeği geçen tüm hemşerilerimize en kalbi şükranlarımı iletiyorum. Emeğinize yüreğinize sağlık. Her zaman olduğu gibi başarılı bir organizasyona hep birlikte imza attık. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Bozmak isteyenlere fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.