Tarım ve hayvancılık kenti olarak bilinen Kırşehir’de et ve süt fiyatlarının sürekli artması halkın alım gücünü iyiden iyiye düşürmeye başladı.

          Yem, sabah ve işçilik ücretleri başta olmak üzere pek çok girdi maliyetlerinin artması nedeniyle et ve süt fiyatlarının ciddi oranda attığını belirten esnaflar, bu nedenle Kırşehir halkının et ve süt tüketimini azalttığı bildiriliyor.

          Şehrimizde faaliyet gösteren bir kasap et fiyatının son aylarda tırmanışa geçmesinin et üretim maliyetlerinin artmasına bağladı ve “Maalesef et fiyatları bu aylarda sürekli artıyor ve bu durum halkın alım gücünü düşürüyor. Eskiden vatandaş ada 2-3 kilo et alabilirken, şimdi yarım kilo ya et, ya da kıyma alabilir. Şu aşamada et fiyatlarının düşmesini beklemek hayal olur. Hükümet yanlış politikalardan vazgeçerek üreticiyi desteklerse et fiyatları belki aşağıya çekilir, ya da sabit kalır” ifadelerini kullandı.

ZAM SAĞANAĞI ZAM SAĞANAĞI

KIRŞEHİR’DE SÜTÜN LİTRESİ 20 LİRADAN SATILIYOR

          Yem ve diğer maliyetlerin ciddi oranda artması süt fiyatlarını da ikiye katladı. Bundan kısa bir süre önce 5 litresi 50 liradan satılan sütün fiyatı bugün 100 lira. Vatandaşlar daha önce haftada 5 litre süt alarak yoğurt ihtiyaçlarını karlarken, şimdi süt fiyatlarının artması ile iki haftada bir süt almak zorunda kaldı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)