Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, KAEÜ Mezuniyet törenine katıldı:

 “Eski köye yeni adet getirin; icat çıkarın”

 Ekicioğlu: “Üniversitemizi tercih ederek Kırşehir’e gelecek olan gençlerimize de

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında toplandı Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında toplandı

kucak açmaya devam edeceğiz”

 Öğrenci sayısı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2023-2024 yılı 3850 öğrencisini mezun etti. 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 17.00’de Kampüs stadyumunda gerçekleşen törene Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte Milletvekili Metin İlhan, Vali Yardımcısı Alper Balcı, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Rektör yardımcıları ve binlerce veli katılım sağladı.

Mezuniyet töreninde bir konuşma gerçekleştiren Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:

“Hepinizin bildiği gibi, eğitimde marka kent olan Kırşehir’imiz gerek coğrafi yapısından, gerek ucuz ulaşım ve barınma olanakları açısından, gerekse de sosyokültürel açıdan öğrenci dostu bir şehir olarak sizlere öğrenim hayatınız boyunca kucak açtı. Sizlerden sonra Üniversitemizi tercih ederek Kırşehir’e gelecek olan gençlerimize de kucak açmaya devam edecek.Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gençlerimizin Üniversite hayatı boyunca kültür, sanat, spor ve benzeri alanlarında her zaman yanında olduk ve bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz.Tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde eğitim öğretim hayatınız boyunca Kırşehir Belediyesi olarak her zaman sizlerle iletişim halinde olarak, sizlerin görüş ve önerilerinizden faydalandık. Bizler, geleceğimizi şekillendirecek olan siz gençlerimizden aldığımız güç ve enerji sayesinde ilimizi ve ülkemizi daha yaşanılır ve daha özgür bir hale kavuşturmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.Ekonomi ve Ahlak Felsefesinin uç verdiği Ahi Evran-ı Veli ile; bundan yüzyıllar öncesinden gökbilimleri araştırmalarıyla öne çıkan Cacabey ile; Türkçemize verdiği önemi yine yüzyıllar öncesinden dillendiren Âşık Paşa ile ve Bozlak denince ülkede ve dünyada adından söz ettiren Büyük Ozanlarımız Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş ile Anadolu’nun ortasında evrensel değerlere sahip olan Kırşehir’imize verdiğiniz katkıdan dolayı hepinize teşekkür ediyor; bundan sonraki hayatınızda üstün başarılar diliyorum.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın; eski köye yeni adet getirin; icat çıkarın.”

 

Kaynak: (HABER MERKEZİ)