"Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı "Üreticiden Sofraya" projesi büyük beğeni topladı

         Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm engellilere sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar diledi.

Engelli vatandaşların sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesinin medeni bir toplum olmanın zaruretlerinden biri olduğuna dikkat çeken vali H. Mete Buhara, mesajında şunları ifade etti:

            “Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu kararla 3 Aralık günü tüm dünyada “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan birisi de o ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı altyapı, sosyal, kültürel, eğitim, iş, sağlık, barınma ve destek hizmetleri gibi kamusal hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesidir.

“Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur.  İnsanı merkez alan ve bütün hizmet sunumlarında insanı önceleyen “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hareket eden ve insanı “Yaratılmışların en şereflisi” olarak gören bir medeniyet tasavvuru, yönetim anlayışı ve köklü geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin hizmetinde olmaya, onları mutlu ve memnun etmeye, onları hayatın her sahasına dahil edip yaşamlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.

“Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü’ kutlar sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: İlknur öncü