Keyifler bir hayli kaçacak Keyifler bir hayli kaçacak

Seçim öncesi bomba iddia: En düşük emekli maaşı 17 bin TL seviyesine çıkarılacak... Kırşehir ile birlikte tüm bölgelerde emekliler, maaşlarına yapılan zamdan memnun olmazken, seçime yaklaşık 2 ay kala kulislerden bomba bir iddia ortaya atıldı.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına yapılacak maaş zammının yüzde 49,25'e çıkarılmasını öngören ilgili madde Meclis'te kabul edilirken, en düşük emekli maaşı da 7500 liradan 10 bin TL'ye yükseltildi. Ek zamlı maaşlar hesaplara yatmadan kulisleri hareketlendiren yeni bir iddia daha ortaya atıldı. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde en düşük emekli maaşının 17 bin liraya çıkarılacağı öne sürüldü.
SSK ve Bağkur emeklilerinin ek zammı Meclis'ten geçti. Zam oranları memur ve SSK, Bağkur emeklileri için yüzde 49.25 ile eşitlendi. En düşük emekli maaşı da 7500 liradan 10 bin TL'ye yükseltildi.
SEÇİM ÖNCESİ BOMBA İDDİA
Ek zamlı maaşlar henüz hesaplara yatmadan bomba bir iddia daha ortaya atıldı. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde 4 bin TL seyyanen zam iddiası pek çok kez dillendirilirken yeni bir kulis de en düşük emekli maaşı için geldi. Özellikle düşük maaş alanlara yönelik iyileştirmenin yüzde 33 ile sınırlı kalmayacağı ve seçimden önce emekliler için en düşük emekli maaşının 14-17 bin lira arasına çıkarılacağı konuşuluyor. 
Seçim öncesi emeklileri hayal kırıklığına uğratan son zamlardan sonra yeniden zam gelecek iddiaları karşısında nasıl bir hamlede bulunulacak ve emekilerin gönlü alınacak? (HABER: FAHRETTİN TOKER)