Kırşehir Belediyesi mükellefleri uyardı…

 

Emlak Vergisi’nde son gün 30 Kasım

Emlak Vergisi’nin 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona ereceğinden 26 Kasım Cumartesi ve 27 Kasım Pazar günü Kırşehir Belediyesi Gelir Şefliği Vezneleri açık olacak.

Bina, arazi ve arsalar için tahsil edilen ve servete dayalı olarak tahsil edilen Emlak Vergisinin ikinci taksit ödemesi 30 Kasım 2022 tarihinde sona erecek.

Birinci taksit ödeme süresi Mart, Nisan ve Mayıs aylarında; ikinci taksit ödeme süresi ise Kasım ayında yapılıyor. Ödemenin son günü 30 Kasım 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar devem edecek. Bu süre zarfında 26 Kasım Cumartesi ve 27 Kasım Pazar günü de Belediye vezneleri açık olacak ve vatandaşlar veznelerde ödemelerini yapabilecekler.

Emlak Vergisi’nde yarın son gün yar Emlak Vergisi’nde yarın son gün yar

Vatandaşlarımız Emlak vergilerini Belediye veznelerimizin dışında ayrıca Türkiye Halk Bankası ve PTT Şubesine müracaat etmeleri halinde de ödeyebilecekler.

Vatandaşlarımız ayrıca, Kırşehir Belediyesi internet sitesinden (https://www.kirsehir.bel.tr/) girilmesi sureti ile site ana sayfasındaki online işlemler bölümünden, alınacak bir şifreden sonra belediyeye olan emlak vergisi ve diğer borçların tamamını ödeyebilecekler. (HABER MERKEZİ)