Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarını duyurdu Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarını duyurdu

Artan hayat pahalılığı nedeniyle maaşların erimesi ve düşük kalması sonucu ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşayan Kırşehir'deki emekliler maaşlarının iyileştirilmesi ve bayram ikramiyelerinin en az 5 Bin Lira olmasını beklerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bayram ikramiyelerinin 3 bin TL olarak açıklanmasını düşük bulduklarını ifade ettiler.
En düşük emeklilerin maaşını 10 bin TL olarak olması nedeniyle alım güçlerinin çok düştüğünü belirten Kırşehir'deki emekliler, "Biz sayın Cumhurbaşkanımızdan yaklaşan seçimler öncesi bütün emeklilerin en düşük maaşını asgari ücret seviyesine çıkarılmasını bekliyoruz. Ancak bu konuda şuana kadar herhangi bir adım atılmadığını üzüntüyle karşılıyoruz. Ayrıca yılda 2 dini bayramda biz emeklilere verilen 2 bin liralık bayram ikramiyesinin en az 5 bin liraya çıkarılmasını beklerken, Cumhurbaşkanımız tarafından 3 bin lira olarak açıklanması bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Umarız sayın Cumhurbaşkanımız biz emeklilerin bu konudaki sıkıntılarını dikkate alır ve hem maaşlarımızı asgari düzeye çıkarılmasını hem de bayram ikramiyelerinin 5 bin TL olmasını yasal hale getirir" ifadelerini kullandılar. (HABER: FAHRETTİN TOKER)