Kırşehir’deki emekliler Kurban Bayramı öncesi almayı düşündükleri maaşlarını alamayınca, büyük hayal kırklığı yaşadılar.

Her bayram öncesi bayram ikramiyeleri ile birlikte maaşlarını erken alan emeklilere, bu bayram öncesi 3 bin TL’lik ikramiyeleri ödenirken, maaşları ödenmedi. Bu durumda Kırşehir’deki birçok emekli maaşlarını alamadıkları için kurban kesemeyecek.

Türkiye'nin yılın ilk yarısında ihracatını en fazla artırdığı ülke Romanya oldu Türkiye'nin yılın ilk yarısında ihracatını en fazla artırdığı ülke Romanya oldu

Bayramı 3 bin liralık ikramiyesi ile geçirmek zorunda kalan Kırşehir’deki emekliler, “Zaten hayat pahalılığı nedeniyle geçiremezken, kurbanı nasıl keseceğimizi düşünürken, hükümetin maaşlarımızı ödeyemeyince kurban alamadık, torunlarımıza bu bayram harçlık verememenin üzüntüsünü yaşayacağız” dediler.

Memur emekli maaşlarının her ayın 15’inde, SSK emeklilerine tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ve 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine de aynı şekilde her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeneceği açıklandı.

Muhabir: AYHAN CEYLAN