“BU MADEN KIRŞEHİR’İ YOK ETMENİN ALTYAPISIDIR” “BU MADEN KIRŞEHİR’İ YOK ETMENİN ALTYAPISIDIR”

Emekli Valilerimizden Kırşehirli hemşehrimiz Ahmet Altıparmak, Kırşehir belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 Başkan Ekicioğlu’na ikinci kez seçilmesinden dolayı kutlama ziyareti yapan Ahmet Altıparmak, Ekicioğlu’na ikinci döneminde başarılar diledi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da emekli Vali Ahmet Altıparmak’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

         1965 Kırşehir doğumlu olan ve ilk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir'de tamamlayan Ahmet Altıparmak,  1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1987 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başlamış ve sırasıyla Seydişehir, Derebucak ve Cihanbeyli kaymakam vekillikleri, Bozkurt, Baklan, Arguvan ve Suruç kaymakamlıkları, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (2004-2008) Şube Müdürlüğü, aynı Genel Müdürlükte Daire başkanlığı, Birleşmiş Milletler (UNICEF) de Danışmanlık, Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü, İller İdaresi Genel Müdürlüğü yapmıştı.

2008’de Muğla Valiliğine atanan Ahmet Altıparmak, sırasıyla Entalya, Erzurum ve Denizli Valiliği görevlerinde bulunduktan sonra 21 Haziran 2017 tarihinde Merkez Valiliğine atandı ve 2020 yılında emekliye ayrılmıştı.

Muhabir: AYHAN CEYLAN