Altın fiyatları ne kadar? Altın bugün ne kadar oldu? 28 Eylül 2023 güncel altın fiyatları Altın fiyatları ne kadar? Altın bugün ne kadar oldu? 28 Eylül 2023 güncel altın fiyatları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla emekli maaşlarına iyileştirme yapılması için harekete geçildi. 
Kırşehir'de yüzlerce emeklinin merakla beklediği maaş zammı için harekete geçildi. Kırşehir'de emekli maaşlarına yapılan zammı yetersiz bulan vatandaşlar, hükümetin bu iyileştirme hareketi karşısında heyecanlandı.
Milyonlar çıkacak kararı heyecanla beklerken, kulislerde 2 farklı zam formülü konuşuluyor. Buna göre zam ya memur zammı referans alınarak yapılacak ya da Erdoğan'ın talimatıyla. Memur zammı referans alınırsa en düşük emekli maaşı 10.875 liraya kadar çıkacak, talimatla yapılırsa en düşük maaş 10 bin TL olacak.
Kırşehir'de en düşük 7 Bin 500 TL olan emekli maaşının 10 Bin TL'ye çıkması bekleniyor.
Temmuzda yüzde 25'lik zammı kök maaşa göre alan emeklilerin bir bölümünün maaşları artmadı. Seçim öncesi 5.500 TL'den 7.500 TL'ye çıkan en düşük emekli maaşı temmuzda da 7.500 TL'de kaldı. Emeklilerin tepkilerinin ardından hükümet harekete geçerken, emekli zammı için 2 tarih ön plana çıkıyor. Ya iyileştirme ocak zammı ile birlikte yapılacak ya da ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla düzenlemenin yürürlüğe sokulması bekleniyor.
Ankara kulislerinde emekli zammı için 2 formül konuşuluyor. Bunlardan ilki yapılacak iyileştirmede memur zammının referans alınması, ikincisi ise seçim öncesi olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla zammın yapılması.(HABER: FAHRETTİN TOKER)