Meh­met Ali Altın 27.  Yı­lın­da say­gıy­la anıl­dı Meh­met Ali Altın 27. Yı­lın­da say­gıy­la anıl­dı

        ''Camiler ve Din Görevlileri Haftası'' kapsamında Kırşehir Müftülüğü, Kırşehir'in değişik yerlerinde görev yapmış emektar hocaları kahvaltıda buluşturdu.

6 Ekim Cuma günü düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen emekli din görevlileri gelerek eski günleri yad ettiler.

         Emekli İmam Hatip İlyas Aras'ın Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını yapan Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman; "Siz değerli hocalarım şehrimizin değişik camilerinde ve İl Müftülüğümüz de din hizmetlerinde, eğitim hizmetlerinde ve cami hizmetlerinde vefakarca hizmetler verdiniz. Bugün sizlere teşekkür etmek ve vefa borcumuzu ödemek için sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu  yaşıyoruz. Sizler görev yerlerinizde görev yaptınız emekli oldunuz, sizden sonra gelen arkadaşlarımız görevlerine devam ediyorlar.  Din hizmeti demek doğumdan ölüme kadar, insanlığa faydalı olmak demektir. Efendimiz s.a.v ''İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır'' buyuruyor. Hocalarımızda insanlara hep faydalı olmuşlardır. Bu vazifeleri layıkıyla ifa ettiniz. Düzenlemiş olduğumuz programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum'' dedi.

         Programın sonunda emekli İmam Hatip Cemalettin Üçhöyük okuduğu kaside ile programa katılanları mest etti. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)