Cumhurbaşkanı Receo Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve Kırşehir'de emeklilerde büyük hayal kırıklığına sebep olan emekli bayram ikramiyelerinde yeni artış mı gerçekleştirilecek? 

Kırşehir’de konut fiyatları arttı, satışlar düştü!.. Kırşehir’de konut fiyatları arttı, satışlar düştü!..

Emeklilere bayramlarda ödenen ikramiyelerin 3 bin liraya çıkarılması sonrasında hükümetin yeni bir çalışma üzerinde durduğu kulislerde konuşulmaya başlandı. Buna göre durumdan memnun olmayan emeklilere de ulaşılması için 3 bin liralık ikramiyenin 5 bin liraya çıkarılması yönünde bir hazırlığa girişilecek. Kırşehir'de maaş zamlarından yüzleri gülmeyen emekliler, bayram ikramiyelerinde gerekli artışın yapılmasını istiyor.
Enflasyonun yüksek seyretmesinden en çok zarar gören dar gelirli grubun başında yer alan emekliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en son kendileriyle ilgili yaptığı açıklamada bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarıldığını öğrendi. Ancak bu gelişmeden memnun olmayanların sayısı fazla olunca hükümetin ikramiyede ek zam üzerinde çalıştığı kulis bilgisi olarak öne çıkmaya başladı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)