Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır”

 EMEKÇİ KADINLARIN SERGİSİ AÇILDI

 

“Emekçi Kadınlar Buluşması” Temalı Sergi Açılışını Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile birlikte Kooperatiflerin, Kadın Emek Pazarı Emekçi Kadınlarının, Kırşehir Belediyesi bünyesindeki kurslarda ve evde bireysel olarak üretimde bulunan Emekçi Kadınların ürettikleri, el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı “Emekçi Kadınlar Buluşması” temalı sergi açılışını Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’mizde gerçekleştirdi.

23 Şubat 2024 Cuma günü saat 11.00’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde açılışı yapılan sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bilindiği üzere toplumsal yaşamımızda kadın-erkek eşitliği temel bir haktır. Kadınların erkeklerle sadece kâğıt üzerinde değil, toplumsal yaşamın tüm alanlarında eşit hak ve fırsatlara sahip olmalarını, eşit muamele görmelerini, özgür ve eşit insanlar olarak aynı zamanda ekonomik alana katkı sunacak üretimlerini de Kırşehir Belediyesi olarak önemsiyoruz.  Açılışını gerçekleştirdiğimiz “Emekçi Kadınlar Buluşması’nda emekçi kadınlarımız üretmiş oldukları ürünleri hemşehrilerimize sunmakla kendilerinin ekonomik alanda da var olduklarını ve isterlerse neler yapabileceklerini göstermektedirler. Şu bilinmelidir ki bizim Belediyecilik anlayışımızda kadınların kendi yaşamlarını istedikleri şekilde düzenlemeleri çok önem arz etmektedir. Kadınlar aile içinde, kamusal yaşamda ve de iş hayatında daha eşitlikçi bir ilişki talep etmektedir. Bilinmelidir ki kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır. Sosyoekonomik kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin bilinciyle 26 Şubat Pazartesi gününe kadar açık kalacak olan “Emekçi Kadınlar Buluşması’nın tüm emekçi kadınlara ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ) 

CHP İl Başkanı Genç’ten  Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Genç’ten Ramazan Bayramı mesajı